کنعانی: قاطعانه با هرگونه اقدام تروریستی مقابله می‌کنیم

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸:۳۱
کد خبر: ۴۴۵۸۶۹۹
سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه‌های کشورهای غربی درباره حمله نیروهای مسلح کشورمان به مقر گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه، بیانیه‌ها و مواضع صادره برخی کشورها از جمله کشورهای آلمان و آمریکا در مورد حمله نیروهای مسلح کشورمان به مقر گروهک‌های تروریستی که از اقلیم کردستان عراق، عملیات تروریستی در خاک ایران انجام داده و به اغتشاشات داخلی دامن می‌زنند را مردود دانست و به شدت محکوم کرد.

«کنعانی» گفت: جمهوری اسلامی ایران کرارا از مقامات دولت مرکزی عراق و همچنین مسئولان اقلیم خواسته است تا با اِعمال حاکمیت سرزمینی و برخورد حداکثری، مانع از فعالیت عناصر و گروه‌های تجزیه‌طلب و تروریست که علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند، شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف چه در قالب یادداشت رسمی و چه ملاقات‌های متعدد در تهران، بغداد و اربیل، اعتراض شدید خود نسبت به میزبانی اقلیم و تحرکات گروه‌های تروریستی ضدایرانی از مبدأ خاک عراق در منطقه اقلیم را  اعلام کرده و بی‌گمان نمی‌تواند بپذیرد که از مجاورت مرزهای خود مورد تهدید واقع شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد؛ همانطور که قبلا هم هشدار داده شده، جمهوری اسلامی ایران بر اساس قواعد حقوق بین‌الملل و مفاد منشور ملل متحد، حق خود برای دفاع  از امنیت ملی در برابر اقدامات تجاوز کارانه از مبدأ هر قلمرویی را محفوظ می‎دارد و قاطعانه با هر گونه اقدامات تروریستی مقابله می‌کند.

«کنعانی» تاکید کرد: متاسفانه کشورهای صادر کننده بیانیه، ضمن نقض مسئولیت بین‌المللی خود در مبارزه با تروریسم، همچنان به عادت مألوف تأسف‌بار خود در رفتار گزینشی و تبعیض‌آمیز ادامه داده و در حالی چنین بیانیه‌های یکجانبه‌ای را صادر می کنند که نسبت به مداخلات و نقض حاکمیت کشورهای منطقه توسط خود یا سایرین بی‌تفاوت هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: برخلاف کشورهای صادر کننده بیانیه، جمهوری اسلامی ایران بر تعهدات و تلاش‌های بین‌المللی خود در راستای پیشگیری و مبارزه موثر با تروریسم ثابت قدم است.

انتهای ییام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *