همکاری دانشجویان مبتکر با ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳:۰۰
کد خبر: ۴۴۵۸۳۸۱
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
وزیر بهداشت گفت: نشاط و رقابت علمی حاصل از این کنگره، پیامی دارد و آن ظرفیت استفاده از حضور دانشجویان مبنکر و پژوهنده در ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی فعال در کشور و‌ مشارکت تؤمان استاد و دانشجو در فرایند تحقیق و تولید علم است.

خبرگزاری میزان - بهرام عین اللهی از حضور ۶۰۰ نفر در  کنگره ملی سالیانه و نهمین کنگره بین المللی دانشجویان علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: ۵۲۰ نفر از حاضران، دانشجو و ۸۰ نفر  عضو هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی اند. جلسات کمیته های مختلف این جشنواره از ۹ ماه پیش آغاز و حدود یک هزار و ۹۰۰ مقاله به دبیرخانه  کنگره ارسال و ۷۱۷ مقاله، پذیرفته شد. از این ۷۱۷ اثر، ۱۳۸ مقاله به شکل حضوری، ۲۶۲ اثر به صورت پوستر و ۳۱۷ اثر به صورت پوستر الکترونیکی ارائه و ۱۵ کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  ادامه داد: این کنگره در سطح بین المللی برگزار می شود که دانشجویانی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، ازبکستان، بحرین و غنا در این دوره از  آن، حضور دارند. 

عین اللهی  با بیان اینکه رشد و پیشرفت کشور نیازمند فعالیت  بیشتر  دانشجویان به ویژه در مراکز تحقیقاتی است، گفت: حدود ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی در کشور فعال است که باید از دانشجویان در این مراکز، بیشتر  استفاده شود و  این کار چندین مزیت دارد  که  انتقال تجارب افراد صاحبنظر به دانشجویان، یادگیری بهتر روش های پژوهشی توسط دانشجویان، تضمین آینده کشور و حرکت به سمت مرجعیت علمی از آن جمله اند.

وزیر بهداشت  برگزاری این گونه همایش ها را موجب افزایش روحیه کار جمعی و تقویت مشارکت  علمی  دانشجویان و اساتید دانست و ابراز امیدواری کرد که کنگره بین المللی دانشجویان علوم پزشکی سالانه یکبار  در دانشگاه های مختلف کشور برگزار شود. 

عین اللهی با بیان این که  هیچ حد و مرزی برای پیشرفت دانشگاهها  قائل نیستیم ، افزود: بر خلاف دوران گذشته که از  برخی دانشگاه ها به عنوان دانشگاه  بزرگ و مادر سخن به میان می آمد، بر این باوریم  که هر دانشگاهی در کشور می تواند، برتر و ممتاز باشد؛ چرا  که ملاک این امتیاز ، کار و عملکرد دانشگاه هاست. 

وزیر بهداشت با اشاره به رونمایی از سه داروی جدید در این کنگره، گفت: سه داروی جدید  که وارداتی بودند و یکی از آنها مربوط به بیماران ام اس است و همچنین برخی تجهیزات جدید از جمله اکسیژن سازهای پیشرفته و برخوردار از  کیفیت بالا در این کنگره رونمایی شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *