وزیر امور خارجه هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه را رد کرد

۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴:۱۶
کد خبر: ۴۴۵۵۰۴۷
وزیر امور خارجه در دیدار با همتای سوری خود ضمن رد هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه و اقدامات ثبات زدا در منطقه غرب آسیا گفت: همکاری های مشترک دو کشور در سال های گذشته در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همزمان بهره گیری از فرمت کشورهای ضامن روند آستانه باعث بازگشت سریعتر صلح و آرامش به سوریه گردید.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در ملاقات فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، درباره موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان  با رد هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه و اقدامات ثبات زدا در منطقه غرب آسیا خاطر نشان کرد: همکاری های مشترک دو کشور در سال های گذشته در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همزمان بهره گیری از فرمت کشورهای ضامن روند آستانه باعث بازگشت سریعتر صلح و آرامش به سوریه گردید.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از گفتگوهایش با فیصل مقداد در حاشیه مجمع عمومی درباره روند مذاکرات هسته ای گفت: تبادل پیام ها بین آمریکا و ايران از طریق برخی وزرای خارجه و هماهنگ كننده در حال انجام است. ایران با اتخاذ رويكردی منطقی مسیر دیپلماسی را پیگیری می نماید و بر توافقی پایدار و داراي تضمين برخورداری از منافع اقتصادی آن تاكيد دارد.

فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن قدردانی از نقش مهم ایران در کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه و مقابله موثر با تروریسم اظهار داشت همکاری ها میان تهران - دمشق در دو سطح منطقه ای و بین المللی به بهترین شکل ادامه دارد . دمشق در شرایط جاری بر همکاری های اقتصادی و تجاری مشترک بمنظور مقابله با آثار مخرب اقدامات غیرقانونی و قهری غرب علیه مردم سوریه تاکید دارد.

تحولات منطقه ای از جمله ابتکارات سیاسی برخی کشورهای عربی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب ، اوضاع فلسطین و  تحولات بین المللی از جمله اوکراین از دیگر محورهای گفتگوهای وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه در این دیدار بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *