مراسم رژه نیروهای مسلح/ سرلشکر باقری: خطای محاسباتی دشمنان با پاسخی قاطع و ویرانگر مواجه می‌شود

۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵:۴۳
کد خبر: ۴۴۵۲۷۸۰
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه حضور صهیونیست‌ها مخل امنیت منطقه است، گفت: تغییر مرز‌های منطقه را تحمل نمی‌کنیم و در برابر آن ساکت نخواهیم نشست.

خبرگزاری میزان - سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم رژه نیرو‌های مسلح که در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد اظهار داشت: امنیت امروز کشور را مرهون حماسه مقاومت، ایستادگی و شهادت‌طلبی فرزندان این ملت هستیم.

سردار باقری با بیان اینکه در تاریخ کشور ایران دفاع مقدس سرآغاز حیات جدید ملت ایران برای تاریخ‌سازی و نقش‌آفرینی در تغییر معادلات و هندسه قدرت جهانی به شمار می‌رود، گفت: هرچه زمان می‌گذرد، این تاثیرگذاری بیش از گذشته نمایان می‌شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دفاع مقدس صحنه بروز شایستگی‌ها و فضیلت‌های ملت ایران است که با وجود تهاجم دشمنان و پشتیبانی استکبار جهانی بحمدالله این ملت عزیز سربلند شد.

سرلشکر باقری ادامه داد: دفاع مقدس به همگان اثبات کرد که برای زندگی عزتمندانه و برخورداری از امنیت و آسایش و پیشرفت بایستی قوی و قدرتمند بود و ایستادگی و مقاومت کرد و نیرو‌های مسلح ما تحت فرماندهی امام بزرگوار این درس بزرگ را به خوبی آموختند که تنها با قدرت متکی به ملت و ایستادگی و مقاومت امکان دست یافتن به اهداف بلند را خواهیم داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه ملت ایران همواره ثابت کرده ملتی صلح‌جو است، گفت: قدرت نظامی ما صرفاً برای دفاع است و امروز بحمدالله هوا، زمین، دریا و فضا و جای جای ماموریت‌های نیرو‌های مسلح، فوران قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد. این قدرت، بازدارندگی پایداری را ایجاد کرده که زمینه پیشرفت همه‌جانبه کشور را فراهم کرده است که این را مدیون حماسه مقاومت و پایداری فرزندان این ملت در مقابله با دشمنان هستیم.

بنا به اعلام دفاع پرس، وی گفت: خلاقیت‌های دوران دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف ایران را جزو سرآمدان منطقه و حتی در زمره برترین‌های جهان قرار داده است. فتح خرمشهر هنگامی به خوبی درک می‌شود که تهاجم سریع دشمن در میهن اسلامی و شکست‌های ابتدای جنگ به خوبی تصویر شود و آنجاست که تبدیل آن شکست‌ها به پیروزی در فاصله زمانی یک سال درک می‌شود.

سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به تحولاتی که میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در جریان است، تاکید کرد: همان‌گونه که بار‌ها اعلام کرده‌ایم، تغییرات در مرز‌های منطقه را تحمل نخواهیم کرد و به دو کشور آذربایجان و ارمنستان توصیه داریم که مشکلات خود را از راه‌های مسالمت‌آمیز و گفت‌وگو حل کنند؛ ما توسل به درگیری و جنگ را برنمی‌تابیم و در برابر آن ساکت نمی‌نشینیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه از کشور‌های جنوبی خلیج فارس انتظار داریم مراقب فتنه‌انگیزی صهیونیست‌ها باشند، عنوان کرد: حضور صهیونیست‌ها مخل امنیت منطقه است و ما با اشراف و رصد اطلاعاتی تمام تحرکات آن‌ها را زیر نظر داریم و چنانچه تهدیدی را احساس کنیم، توامان با عناصر رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ما خواستار منطقه‌ای عاری از تهدید و مملو از دوستی و همکاری در غرب آسیا هستیم، افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی تهدیدگر امنیت منطقه هستند و امیدواریم آینده‌ای بدون این تهدیدات را داشته باشیم.

سرلشکر باقری تاکید کرد: امروز نیرو‌های مسلح اعم از ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی و وزارت دفاع و بسیج تحت الطاف خداوند متعال و فرامین فرمانده معظم کل قوا، متحد و یکپارچه در صف واحد با هم‌افزایی و برادری برای رویارویی با دشمنان در میدان هستند و در صورت خطای محاسباتی دشمنان پاسخ قاطع و ویرانگری به آن‌ها خواهند داد.

 مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

براساس این گزارش، یگان‌های نمونه‌ای از ارتش، سپاه، فراجا و بسیج در این مراسم از مقابل جایگاه رژه خواهند رفت و آخرین دستاوردهای خود را در حوزه دفاعی و امنیتی ارائه کردند.

در این مراسم فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، وابستگان نظامی دیگر کشورها در ایران و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران حضور دارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *