هنرجو: شهرداری‌ها بیشترین ظرفیت را برای توسعه زیرساخت‌های اسکیت دارند

15:27 - 28 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۴۹۹۸۷
دسته بندی: ورزشی ، عمومی
رییس فدراسیون اسکیت گفت: اقدامات احداث سالن اسکیت در شهر اردبیل فراهم شده که یکی از سالن‌های بی نظیر کشور خواهد بود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون اسکیت، مجید هنرجو، رئیس فدراسیون اسکیت در جلسه مجمع انتخاباتی هیئت اسکیت استان با اشاره به اینکه اسکیت یک رشته خانوادگی، همگانی و در بعد دیگر قهرمانی است، گفت: شهرداری می‌تواند در راستای توسعه ورزش اسکیت در ابعاد مختلف اعم از احداث زیر ساخت‌های اسکیت در فضاهای سبز و هم چنین برگزاری جشنواره‌های خانوادگی موثر باشد.

وی با بیان اینکه از 12 رشته اسکیت تاکنون 8 رشته آن در فدراسیون فعال شده، اظهار کرد: رشته‌های سرعت، اینلاین هاکی، اسکیت هاکی روی یخ، فری استایل، نمایشی، آلپاین، رولبال، برد و رولر فری استایل از جمله رشته‌های اسکیت هستند که تاکنون فعال کرده‌ایم.

هنرجو در ادامه افزود: فدراسیون اسکیت در حوزه‌های تربیت مربی، ورزشکاران، داوران و حوزه‌های دیگر برای توسعه این رشته به استانها کمک خواهد کرد ولی استانها اول باید زیر ساخت‌های این رشته را فراهم سازند.

وی به اقدامات فدراسیون در 6 ماهه سال جاری اشاره کردو افزود: فدراسیون در 6 ماهه اول سال لیگ نوجوانان و جوانان و بزرگسالان سرعت، مسابقات آلپاین، برگزاری مسابقات فری استایل در کرمان و تهران که با استقبال خوبی نیز مواجه شد بود را برگزار کرد.

مجید هنرجو استان اردبیل را در رشته فری استایل بصورت حرفه‌ای دارای استعداد ویژه دانست که می‌تواند قهرمانان خوبی را تحویل تیم ملی دهد و در میادین جهانی و بین المللی بدرخشد.

علی بیداردل معاون ورزش نیز گفت: اسکیت یک رشته پرتحرک و شاداب است که طرفداران بی شماری را در سراسر جهان دارد و کشورها سرمایه گذاری‌های زیادی برای این رشته انجام می‌دهند.

بیداردل بالا بودن آمار بیمه ورزشی اسکیت استان را دلیل پرطرفدار بودن این رشته در بین شهروندان دانست که با توجه به ورزشکاران و مربیان مجرب فعال در این هیئت و استفاده از این ظرفیت، استان اردبیل می‌تواند در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

معاون ورزش اداره کل در ادامه افزود: در حال حاضر تنها مشکل این رشته نبود زیرساخت مناسب است که اقدامات احداث سالن اسکیت در شهر اردبیل فراهم شده است که پس از افتتاح یکی از سالن‌های بی نظیر کشور خواهد بود که متاسفانه به دلیل تورم و افزایش هزینه‌ها این پروژه از سال 99 بصورت راکد با 40درصد پیشرفت فیزیکی باقی مانده است و برای تکمیل این سالن 300 میلیارد ریال بودجه لازم است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *