رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی: صنعتگران با ایجاد اشتغال در مسیر پیشگیری از وقوع جرم گام برمی‌دارند

8:55 - 23 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۴۳۸۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: صنعتگران با ایجاد اشتغال، در مسیر پیشگیری از وقوع جرم گام برمی دارند.

خبرگزاری میزان - موسی خلیل الهی در نشست «بررسی مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان در خصوص نحوه اعمال بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی» پس از استماع مسایل و مشکلات تولیدکنندگان، گفت: خود را مکلّف به این می دانیم که با تمام ظرفیت در خدمت صنعت استان باشیم و این خدمت، خدمتی بی منّت است چرا که صنعتگران و سرمایه گذاران با ایجاد اشتغال، عملاً در مسیر پیشگیری از وقوع جرم گام برداشته و موجب کاهش وقوع بخشی از جرایم می شوند.

وی با اعلام اینکه دادگستری استان همواره دغدغه حل مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان را دارد افزود: واحدهای تولیدی کوچک، مشکلاتی دارند که باید با آموزش این واحدها و کمک واحدهای تولیدی بزرگ حل شوند؛ با ایجاد سامانه اطلاع رسانی، همه واحدهای تولیدی می توانند از بخشنامه های صادره دستگاه اجرایی مطلع شوند.

خلیل الهی بخشودگی بخشی از مالیات واحدهای تولیدی را موجب دوام تولید در کشور و پایداری امنیت شغلی کارگران دانست و در عین حال بر پیشگیری از فرار مالیاتی تأکید کرد.

علیلو دادستان مرکز استان نیز با اشاره به رویکرد و تلاش دادگستری استان در راستای حل مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان، از عملکرد برخی دستگاه های اجرایی استان در خصوص عدم اهتمام جدی در حل و فصل مشکلات مذکور گلایه کرد و بر رعایت مسائل زیست محیطی تأکید کرد.

انتهای پیام/برچسب ها: جرم

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *