ایروانی استوارنامه خود را تقدیم گوترش کرد

۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱:۲۸
کد خبر: ۴۴۳۶۰۸۳
سفیر جدید ایران در سازمان ملل، استوارنامه خود را به دبیرکل سازمان ملل تقدیم کرد.

خبرگزاری میزان – «امیر سعید ایروانی»، سفیر و نماینده جدید دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه، 16 شهریور، در دیدار با «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل در محل دفتر وی، استوارنامه خود را به دبیرکل تقدیم و رسما کار خود را آغاز کرد.

«ایروانی» در این دیدار بر عزم جمهوری اسلامی ایران در  تداوم تعامل سازنده و همکاری نزدیک با سازمان ملل، به ویژه در راستای تقویت چندجانبه گرایی و مقابله با یکجانبه گرایی و حل بحران‌های منطقه ای تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه و ظرفیت و نیز اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در توسعه همکاری با کشورهای منطقه خلیج فارس، بر ایجاد امنیت منطقه ای با مشارکت سازنده کشورهای منطقه تاکید کرد.

 نماینده جدید ایران در سازمان ملل، در ادامه ضمن  اشاره به نقش و جایگاه دبیرکل، خواستار ایفای نقش وی در کمک به ایجاد صلح و امنیت منطقه ای شد و در پایان دعوت کشورمان از دبیرکل برای سفر به ایران را تجدید کرد.

 «گوترش» نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در  صلح و ثبات منطقه، از همکاری و تعامل سازنده جمهوری اسلامی ایران با سازمان ملل به ویژه در تقویت چندجانبه گرایی قدرانی وبر تداوم این همکاری تاکید کرد.

وی ضمن پذیرش دعوت برای دیدار از ایران، آمادگی خود را برای ایفای نقش در پیشبرد صلح و امنیت منطقه ای خلیج فارس اعلام کرد.

«ایروانی» اشتغال در سمت‌های معاون سیاست خارجی و بین الملل شورای عالی امنیت ملی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، رئیس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران(سفارت)در عراق و دیپلمات در وزارت امور خارجه را در سابقه کاری خود دارد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *