دومین واحد بخار نیروگاه عسلویه به بهره‌بر‌داری رسید

۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵:۰۰
کد خبر: ۴۴۳۱۰۹۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: دومین واحد بخار نیروگاه‌ سیکل‌ترکیبی عسلویه به ظرفیت 160 مگاوات به شبکه برق کشور متصل و وارد مدار تولید شد.

خبرگزاری میزان _ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمد رمضانی با اعلام اتصال دومین واحد بخار نیروگاه‌ سیکل‌ترکیبی عسلویه به ظرفیت 160 مگاوات به شبکه برق کشور، گفت: نیروگاه عسلویه در حال حاضر با برخورداری از 6 واحد گازی و دو واحد بخار به ظرفیت 1300 مگاوات در حال فعالیت است که با تکمیل دو واحد بخار این مجموعه، ظرفیت کل نیروگاه به حدود 1500 مگاوات افزایش خواهد یافت.

سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در راستای پروژه‌های پیک تابستان امسال 19 واحد نیروگاهی به بهره‌برداری رسیده است، ادامه داد: احداث هر واحد بخار ضمن صرفه‌جویی 270 میلیون مترمکعبی مصرف سوخت در سال، منجر به افزایش راندمان از 32 درصد به 47 درصد خواهد شد.

رمضانی افزایش تولید برق و پاسخگویی به رشد بار را از جمله اهداف احداث بخش بخار این نیروگاه برشمرد و گفت: تبدیل سیکل ساده گازی به سیکل‌ترکیبی به معنای افزایش ظرفیت تولید برق بدون نیاز به مصرف سوخت اضافی است که علاوه بر مزایای اقتصادی صرفه‌جویی در مصرف سوخت به ازای برق تولیدی، مزایای زیست‌محیطی ناشی از کاهش تولید آلاینده‌های زیست محیطی و گازهای گلخانه‌ای را در پی دارد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های در حال ساخت صنعت برق حرارتی، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدوارم دومین واحد نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان و واحد گازی 183 مگاواتی نیروگاه سیکل‌ترکیبی راشد تربت‌حیدریه طی هفته جاری به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/


برچسب ها: عسلویه نیروگاه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *