دیدار نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با امیرعبداللهیان و مشاور ارشد وزیر امور خارجه

19:06 - 13 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۳۰۶۱۹
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با وزیر امور خارجه و دستیار ویژه وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

خبرگزاری میزان – هانس گروندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

در همین حال در چارچوب سلسله رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای حل بحران یمن و دستیابی به صلح پایدار در این کشور، علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی نیز با هانس گروندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن دیدار کرد.

در این دیدار، دو طرف ضمن بررسی آخرین تحولات در رابطه با بحران یمن، به بحث و گفت وگو پیرامون موانع موجود و همچنین راهکارهای پیش رو در مسیر تحقق صلح پایدار در این کشور پرداختند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، ضمن اشاره به لزوم‌ اجرای تعهدات مندرج در توافق آتش بس از سوی ائتلاف، خواستار رفع سریع موانع موجود در مسیر انتقال کمک های بشردوستانه به مردم یمن به ویژه رفع محاصره اقتصادی این کشور شد.

هانس گروندبرگ نیز با تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان ملل در جهت پیشبرد مذاکرات صلح در یمن، بر لزوم استمرار گفت وگوهای سیاسی با هدف اعتمادسازی بیشتر میان طرفین تاکید کرد.

وی همچنین تمدید آتش بس را بهترین گزینه موجود در جهت تحقق اهداف صلح دانسته و در همین چارچوب طرفین را به انعطاف بیشتر دعوت کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *