نکونام: فولاد حداقل یک سال دیگر به این تغییرات نیاز دارد تا به ثبات برسد/ قبلاً لیگ ۲ قسمت بود، الان ۳ قسمت

۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱:۰۰
کد خبر: ۴۴۳۰۰۸۶
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: فولاد حداقل یک سال دیگر به این تغییر و تحولات نیاز دارد که به ثبات لازم برسد که همیشه در آسیا و چهارتیم اول لیگ حضور داشته باشد که باید این پله‌ها یکی یکی طی شود‌.

خبرگزاری میزان - جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار فولاد خوزستان مقابل مس رفسنجان در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*مثل تمام بازی‌ها، بازی سخت و مهم برای هر دو تیم است. با تمرکز کامل باید وارد بازی بشویم. شناخت کامل از تیم حریف داریم. روی بازی مستقیم که شگردشان است موفق هستند. با تمام توان‌مان اگر وارد بازی شویم می‌توانیم یک بازی خوب همراه با نتیجه داشته باشیم.

-نکته مهم در بازی فردا حضور هواداران‌مان است که خیلی مهم است و به ما کمک می‌کند و می‌توانیم هر حریفی را تحت فشار قرار دهیم. فردا نیاز به حمایت‌شان داریم، تا دقیقه صد و هرچقدر بازی طول کشید نیاز به حمایت‌شان داریم تا بازیکنان برای موفقیت فولاد تا لحظه آخر بجنگند.

او در مورد تغییرات جدولی پس از برد دقایق آخر فولاد و نزدیک بودن لیگ امسال گفت: قبلا لیگ دو قسمت بود و الان سه قسمت است. یک قسمت تیم‌هایی هستند که هزینه‌های خیلی کلانی انجام دادند که هنوز تمام نشده است؛ آنها تیم‌هایی هستند که از روز اول نقل و انتقالات برای قهرمانی وارد این چرخه شدند. یک سری تیم‌ها مثل ما متوسط رو به بالا هستند و تیم‌های دیگری هستند که مثل هرسال برنامه‌ریزی‌شان مشخص است. در کل لیگ امسال، فوتبال ایران اینطور شده که فاصله‌ها خیلی نزدیک است.

*هر تیمی که با تمرکز و اشتباه کمتر وارد مسابقه شود، می‌تواند به موفقیت برسد. من حتی موقع برد هم بعضی وقت‌ها ناراحت می‌شوم اما هفته قبل به خاطر بازی خوب‌مان مقابل تیم پرمهره سپاهان که توانسته بود استقلال را شکست دهد و بازی‌های خوب دیگری انجام داده بود، خوشحال بودم که بچه‌ها با تمرکز بالا وارد زمین شدند.

*همه باید این را بدانیم که تازه چهار هفته از لیگ گذشته و تا هفته آخر هزار اتفاق می‌افتد. فوتبال ایران آنقدر اتفاقات می‌بیند که پیش‌بینی‌اش سخت است. هرچه جلوتر رویم می‌بینیم که تیم‌ها دنبال بازیکنان آزاد هستند و هر تیمی بتواند ثبات داشته باشد در نهایت موفق می‌شود‌. بازی سپاهان تمام شده و تمام تمرکزمان روی بازی فردا است و فردا با تمام توان و تمرکز وارد مسابقه می‌شویم.

نکونام در پاسخ به اینکه پریرا مقابل فولاد بازی خواهد کرد گفت: ما با تیم مس رفسنجان بازی داریم. آنها ۳۰ بازیکن قابل احترام دارند و به مجموعه مس رفسنجان بابت داشتن ثبات در این چندسال تبریک می‌گویم. پریرا برای فولاد زحمت کشیده و مردم اینجا دوستش دارند و خودم هم علاقه خاصی به او دارم ولی فردا باید بهترین عملکرد را برابر تیم مس رفسنجان داشته باشیم چرا که فوتبال یک مسابقه ۱۱ به ۱۱ است.

نکونام در مورد غایبین تیمش ادامه داد: تمام بازیکنان‌مان آماده هستند. آبشک علی‌رغم اینکه فکر می‌کردیم مشکلش حاد باشد فردا هست. احسان پهلوان با تیم تمرین کرده و تصمیم می‌گیریم که بازی کند یا نه. سه بازیکن مصدوم دیگر داریم که مهم نیست. بازیکن‌ها همه آماده هستند که بهترین عملکردشان را داشته باشند.

او در مورد ثبات در فوتبال ایران گفت: ما نه فقط در باشگاه‌ها بلکه در مدیریت‌مان هم ثبات کم داریم. ثبات باعث پیشرفت و رشد فوتبال می‌شود به شرطی که بدانید راه و مسیرتان درست است. ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و باید تمرکزمان روی کار خودمان باشد‌. در آخر نتیجه شما صحبت می‌کند و من روی این موضوع تمرکز دارم. خواسته‌ها در هر باشگاهی متفاوت است و من نسبت به اهداف و خواسته‌هایم جلو می‌روم.

او در مورد تغییرات فولاد نسبت به فصل قبل گفت: ما در دو سال گذشته بازیکن نمی‌توانستیم بگیریم و این بیشترین آسیبی بود که تیم و هواداران‌مان از این مسئله دیدند. فولاد حداقل یک سال دیگر به این تغییر و تحولات نیاز دارد که به ثبات لازم برسد که همیشه در آسیا و چهارتیم اول لیگ حضور داشته باشد که باید این پله‌ها یکی یکی طی شود‌.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *