کلهر: پرسپولیس در بخش دفاعی انسجام خیلی خوبی پیدا کرده/ یک گل در 3 بازی آمار خوبی نیست

0:01 - 08 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۹۴۵۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس در بخش دفاعی انسجام خیلی خوبی پیدا کرده که عامل اصلی گل نخوردنش حضور بیرانوند درون دروازه است.

محمود کلهر در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در هفته سوم لیگ برتر، اظهار داشت: پرسپولیس در دیدار با آلومینیوم عالی بازی کرد و در بعضی از دقایق ابتدایی بازی کاملاً از نقاط ضعف این تیم به خوبی استفاده کرد، اما نتوانست به گل دست یابد. در اواخر نیمه اول پرسپولیس با یک کار تاکتیکی و ترکیبی با پاس بسیار عالی مهدی ترابی در فضاهای خالی پشت سر مدافعان آلومینیوم نفوذ کردند و توسط میلاد سرلک به گل رسیدند.

وی در مورد استحکام خط دفاعی پرسپولیس و عدم دریافت گل در ۳ هفته ابتدای لیگ افزود: آلومینیوم اراک هم خوب بازی کرد و حتی فرصت‌های خطرناکی را روی دروازه بیرانوند ایجاد کرد، اما با هوشیاری خط دفاعی پرسپولیس، نتوانست گلی بزند. پرسپولیس در بخش دفاعی انسجام خیلی خوبی پیدا کرده و دروازه‌اش تا اینجا بسته مانده است. عامل اصلی گل نخوردن پرسپولیس حضور علیرضا بیرانوند درون دروازه است. ضمناً مدافعانی که در کار دفاعی یکدیگر را بسیار خوب پوشش می‌دهند و هماهنگی بین دروازه‌بان و خط دفاع باعث شده است تا پرسپولیس به سختی گل بخورد.

*پرسپولیس باید در مسابقات آینده هجومی‌تر بازی کند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره اول این گل این تیم در لیگ برتر بعد از گذشت ۳ هفته گفت: زدن گل نخست در این فصل لیگ برتر برای پرسپولیس خیلی حیاتی بود که پرسپولیس در سومین دیدار مسابقات لیگ موفق به گلزنی شد. البته زدن یک گل در ۳ بازی اصلاً آمار خوبی نیست. تمامی بازیکنان باید در دیدارهای آتی هجومی‌تر و با اقتدار بیشتر در حملات شرکت کنند و با گلزنی مهاجمان در هفته‌های بعد، خط حمله هم شرایط بهتری پیدا کند.

کارشناس فوتبال در مورد نخستین پیروزی پرسپولیس در بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: این برد برای پرسپولیس نیاز بود تا روند رو به رشد خودش را آغاز کند و امیدواریم در دیدار بعدی مقابل صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی این پیروزی‌ها ادامه پیدا کند.

*پیروزی مقابل آلومینیوم برای پرسپولیس حیاتی بود

وی در خصوص اینکه پرسپولیس در اراک طلسم شکنی کرد، تصریح کرد: پرسپولیس در ۳ فصل اخیر نتوانسته بود تیم آلومینیوم را در اراک شکست دهد و به نوعی در این دیدار طلسم را شکست و توانست شکست‌های گذشته خودش را جبران کند. به طور حتم این پیروزی برای پرسپولیس خیلی اهمیت داشت و از حواشی که برایش به وجود آمده بود خارج شد.

کلهر درباره عملکرد یورگن لوکادیا در نخستین بازی‌اش در لیگ برتر فوتبال ایران خاطرنشان کرد: این مهاجم هلندی باید با سایر نفرات تیم هماهنگی لازم را پیدا کند. او مهاجم خوبی است، سرعت و فیزیک لازم را دارد و احتیاج به زمان بیشتری دارد تا بتواند به پرسپولیس کمک کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *