استقرار شعب قضایی کشیک در پایانه‌های مرزی خوزستان

۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱:۰۲
کد خبر: ۴۴۱۹۳۸۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری خوزستان در بازدید پایانه مسافربری مرز شلمچه با تاکید بر اهمیت و ضرورت برقراری امنیت زائران اربعین حسینی، از استقرار شعب کشیک در پایانه‌های شلمچه و چزابه خبر داد.

خبرگزاری میزان- علی دهقانی به همراه جمعی از معاونان خود، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و روسا و دادستان‌های خرمشهر و آبادان از پایانه مرزی شلمچه بازدید کرد و گفت: امنیت زائران بسیار حایز اهمیت است و برای تامین امنیت تردد آنان از مرکز استان تا مرزها، باید اکیپ‌هایی مستقر شود، همچنین زمینه تامین امنیت اموال این عزیزان نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: عاشورا حماسه‌ای تکرار نشدنی در تاریخ است و ما باید قدردان افتخار میزبانی از زائران امام حسین (ع) باشیم و در همه حوزه‌ها اعم از امنیت، بهداشت و تردد زوار، به بهترین نحو خدمت‌رسانی کنیم.

دهقانی بیان کرد: انتظار ما این است که هر دستگاهی در حوزه‌ کاری خود و بر اساس تقسیم وظایف صورت گرفته، به مسئولیت خود عمل کند، دستگاه قضایی نیز همراه و همگام با سایر دستگاه‌ها، آماده ارائه اقدامات حمایتی و رسیدگی به مشکلات امنیتی و قضایی احتمالی است.

رئیس کل دادگستری خوزستان بر استقرار شعب کشیک به صورت تمام وقت در این پایانه‌ها تاکید کرد و گفت: سایر سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی نیز از جمله شورای حل اختلاف، پزشکی قانونی، اداره ثبت اسناد و املاک، تعزیرات و … نیز چنانچه شرایط فراهم باشد می‌توانند شعبی در این پایانه‌ها ایجاد کنند تا در صورت لزوم، در خدمت‌رسانی‌ها تسریع شود.

دادستان مرکز خوزستان بر پیشگیری از وقوع جرم در ایام اربعین تاکید کرد

صادق جعفری چگنی در بازدید از پایانه مرزی شلمچه، گفت: تدابیر لازم برای تامین امنیت زائران چه در حوزه سیاست گذاری و چه در حوزه اجرا، اندیشیده شده است و امیدواریم زائران سفر خوبی را در این ایام داشته باشند.

وی افزود: امکانات لازم جهت استقرار شعب کشیک فراهم و همچنین هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی انجام شده است.

جعفری چگنی با اشاره به برخی اشیاء و داروهای ممنوعه در کشور عراق و میزان مجازات حمل آن‌ها، گفت: ستاد اربعین باید نسبت به آگاه‌سازی مردم در این خصوص از طریق رسانه‌های عمومی و بیلبوردهای شهری اقدام کند تا هم در لحظه خروج، امور تردد تسهیل شود و هم مشکل حقوقی برای هم وطنانمان در کشور همسایه پیش نیاید.

وی ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از حجم تردد زائران از پایانه شلمچه، امیدواریم با همکاری ادارات و نهادهای متولی امر، گیت‌های ورود و خروج به بهترین شکل مدیریت شود.

انتهای پیام/


برچسب ها: خوزستان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *