مشمولان غیرغایب برای سفر اربعین نیازی به پرداخت وثیقه ندارند

15:05 - 06 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۹۲۵۳
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: با مساعدت سازمان وظیفه عمومی و هماهنگی با پلیس گذرنامه، مشمولان متولد فروردین تا پایان شهریورماه سال 1383 می توانند مجوز خروج از کشور را از سامانه مرزی پلیس گذرنامه دریافت کنند.

خبرگزاری میزان - سردار تقی مهری اظهار کرد: در راستای ارائه تسهیلات به مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر به ویژه راهپیمایی اربعین حسینی، این دسته از عزیزان در صورت نداشتن غیبت سربازی می توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست خود به صورت اینترنتی در این سفر معنوی شرکت کنند.

وی افزود: کلیه مشمولان غیرغایب که قصد حضور در این مراسم پرشکوه را دارند باید در محدوده زمانی هشتم مرداد ماه تا پنجم مهرماه مصادف با اول محرم الحرام تا پایان ماه صفر، از طریق سامانه sakha.epolice.ir نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند.

بیشتربخوانید

کشف فرآورده‌های نفتی قاچاق درجنوب تهران

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا تصریح کرد: مشمولان متولد فروردین تا شهریورماه 1383 که در سال جاری وارد سن مشمولیت شدند و بدون دریافت مجوز خروج از کشور برای زیارت عتبات عالیات و حضور در پیاده روی اربعین حسینی به مرز کشور عراق مراجعه کردند، با مساعدت سازمان وظیفه عمومی و هماهنگی با پلیس گذرنامه می توانند با ارائه شناسنامه خود مجوز خروج از کشور را از سامانه مرزی پلیس گذرنامه دریافت کنند.

وی افزود: سربازان حین خدمت بدون نیاز به مراجعه به معاونت‌های وظیفه عمومی می توانند از طریق حفاظت اطلاعات یگان محل خدمت به منظور شرکت در این مراسم معنوی مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *