رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

گرایی: هدف اصلی‌ام موفقیت در المپیک است/ لطف و محبت مردم خستگی را از تن ما به در می‌کند

10:26 - 06 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۸۶۱۰
نماینده وزن 77 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی گفت: هدف اصلی ام موفقیت در بازی های المپیک است.

خبرگزاری میزان - محمدعلی گرایی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اظهار داشت: سال ها تلاش و زحمت کشیده ام که بتوانم به یک مدال خوشرنگ در المپیک دست پیدا کنم و تا رسیدن به این مهم دست از تلاش بر نخواهم داشت.

وی در مورد اینکه چند سال دارد و چه مدتی است که در تیم های ملی حضور دارد عنوان کرد: 28 سال سن دارم و نزدیک به 10 سال است که در تیم های ملی حضور دارم. خدا را شکر مدال هایی را برای کشورم کسب کرده ام که مهمترین آن 3 مدال برنز جهان و مدال طلای بازی های آسیایی است.

گرایی در مورد وضعیت جسمانی خود تصریح کرد: کمی آسیب دیده بودم و برای همین در رقابت های بین المللی لهستان، رعایت کردم تا آسیب دیدگی تشدید نشود و در حال حاضر شرایط خوبی دارم و از نظر وزنی هم مشکل خاصی نیست.
کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی در مورد رقابت های جهانی پیش رو تاکید کرد: هدف من کسب مدال طلا است و پس از آن نیز کسب یک مدال خوشرنگ از المپیک و تمام تلاشم را خواهم کرد که به این مهم دست پیدا کنم و موجب سربلندی و افتخار کشورم شوم.

وی در مورد زندگی متأهلی اذعان کرد: خدا را شکر همه چیز خوب است و همسرم درک خوبی از وضعیت من در تیم های ملی دارد و مرا همراهی می کند. البته دوری از خانواده را قبل از ازدواج هم داشتم اما دیگر به این شرایط عادت کرده ام و معتقدم شیرینی کسب مدال، همه ی این سختی ها را از بین می برد.

گرایی در مورد اینکه حضورش در تیم های ملی، از نظر اقتصادی تأثیری بر زندگی شخصی اش دارد یا خیر اظهار کرد: قطعا تأثر دارد، اما خدا بزرگ است و ما نیز راضی هستیم به رضای او، یکسری قول ها در مورد استخدام و کمک به ما از طرف برخی مسئولین داده شد که تاکنون محقق نشده و ما دیگر به این قول ها عادت کرده ایم.

وی ادامه داد: البته این مسائل از انگیزه ما چیزی کم نمی کند و قطعا ما برای شادی دل مردم به مصاف حریفان می رویم و لطفی که مردم کشورم به خصوص مردم عزیز شیراز به من دارند ما را به ادامه ی کار دلگرم می کند.

ملی پوش کشتی فرنگی کشور در مورد شرایط تحصیلی‌اش افزود: در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی تحصیل می کنم و دوست دارم که تحصیلات خود را ادامه دهم.

وی در مورد آینده کاری خود یادآور شد: الان برای تصمیم گیری زود است، باید ببینیم که شرایط چگونه رقم خواهد خورد اما همانگونه که در کشتی سرباز کشور بوده ام، قدردان زحمات مردم عزیز خواهم بود و هرکجا که باشم قطعا خدمتگزار این مردم بزرگوار خواهم بود.

گرایی در مورد اینکه اگر کشتی گیر نمی‌شد، چه ورزشی را انتخاب می کرد، گفتپ: فوتبال را خوب بازی می کنم، قطعا اگر کشتی نمی گرفتم، همین تلاش را در فوتبال می کردم الان یک فوتبالیست مطرح بودم.

وی در مورد اینکه شگردش در کشتی چیست، تصریح کرد: دست تو و فن کمر در سرپا و سالتو و بارانداز در خاک را شگرد دارم اما بیشتر علاقه دارم که به حریفان خود سالتو بزنم چون فن پرامتیاز و موثری است.

فرنگی کار کشورمان در مورد فنی که به سنجاب پرنده معروف شده و توسط وی در المپیک اجرا شده، عنوان کرد: من این فن را در المپیک زدم، البته در زمانی این کار را کردم که چاره دیگری نداشتم اما در حال حاضر بعضی از این فن استفاده می کنند که فرصت کارهای دیگر را دارند، این یک فن ریسکی است و گاهی اوقات به ضرر مجری آن تمام می شود.

وی در مورد اینکه رابطه اش با سایر کشتی گیران در اردو چگونه است تاکید کرد: با همه دوست هستم و صمیمت خوبی در اردوها وجود دارد اما با محمدرضا برادر کوچکترم هم اتاق هستم.

گرایی در مورد اینکه در اوقات فراغت چه می کند، اظهار داشت: بیشتر کتاب می خوانم و الان هم کتابی با نام اثر مرکب را می خوانم. البته بعضی اوقات هم با محمدرضا بازی کامپیوتری انجام می دهم و برخی موارد هم فیلم می بینم و موسیقی گوش می دهم.

دارنده 3 مدال برنز جهان در مورد تغییرات به وجود آمده در خانه‌های کشتی تصریح کرد: قبلا هم در خانه‌های کشتی اسکان داشتیم و تمرین می کردیم، به نظرم تغییرات به وجود آمده زمین تا آسمان فرق دارد و در حال حاضر امکانات خوب و محل اسکان عالی در اختیار داریم، ضمن اینکه از نظر تغذیه نیز شرایط خوب است.

وی ادامه داد: از استخر روباز و پیست دومیدانی کمپ تیم های ملی استفاده می کنم و به نظرم وجود این پیست بسیار خوب است چراکه بدون هیچ مزاحمتی می توانیم تمرینات خود را انجام دهیم.

گرایی در پایان خاطرنشان کرد: همه ملی پوشان مستحق کسب مدال در رقابت‌های جهانی هستند و امیدوارم که تیم‌های ملی کشتی در این مسابقات خوش بدرخشند و باعث اهتزاز پرچم زیبا و سه رنگ کشورمان در صربستان شوند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *