کامرانی: زمان تغییر نسل در بسکتبال رسیده بود/ نباید جام‌ جهانی معیار عملکرد ارمغانی باشد

7:45 - 06 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۷۲۵۲
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
گکارشناس بسکتبال ایران گفت: ژاپنی‌ها ۲ بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشتند، اما تا ثانیه آخر جنگیدند و زورشان نرسید.

مهدی کامرانی در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی اخیر تیم ملی بسکتبال ایران مقابل ژاپن در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی، اظهار داشت: تیم ایران بازی بسیار بی‌نقصی مقابل ژاپن انجام داد و به نظرم بعد از مدت‌ها مردم و تماشاگران حاضر در سالن از دیدن نمایش تیم ملی و پیروزی در این دیدار حساس لذت بردند. تیم ایران فوق‌العاده بازی کرد و هرچند ژاپنی‌ها ۲ بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشتند، اما تا ثانیه آخر جنگیدند و زورشان نرسید.

وی افزود: باید به سعید ارمغانی و مجموعه کادرفنی تیم ملی بسکتبال بابت نمایش حرفه‌ای و کم اشتباه مقابل ژاپن در مسیر انتخابی جام جهانی تبریک گفت، زیرا در همه فاکتورها بهتر از ژاپن بودیم. بازیکنان ایران به خوبی توجیه شده بودند و با آنالیز دقیق بازیکنان حریف اجازه ندادند ژاپنی‌ها از سرعت که ویژگی بسکتبال‌ این کشور است، بهره بگیرند.

ستاره سال‌های نه چندان دور تیم‌ ملی بسکتبال ایران درخصوص دیدار با استرالیا، خاطرنشان کرد: هرچند استرالیا در بازی با ایران بازیکنان شاغل در NBA خود را در اختیار ندارد، اما با پتانسیلی که از استرالیا سراغ داریم قطعا نفرات جایگزین توانمندی دارد. استرالیا در بسکتبال جهان‌صاحب سبک است و بازیکنان شاخصی دارد که در دنیا شناخته شده هستند. از سوی دیگر ایران هم حامد حدادی، ارسلان کاظمی و بهنام یخچالی را در مصاف با استرالیا ندارد و شاهد ترکیب متفاوتی از ایران خواهیم بود. کادرفنی تیم ملی با این کار می‌خواهد تمام بازیکنان رل زیر نظر بگیرد و به نظرم باید به جوانان در چنين دیدارهای مهمی بازی داد تا آب دیده شوند.

کامرانی در مورد کار سخت بسکتبال ایران برای صعود به جام جهانی، گفت: تیم ملی بسکتبال در حال پوست اندازی و تغییر نسل است؛ به همین دلیل باید به ارمغانی و بازیکنان جوان زمان داد. نباید صعود به جام جهانی را معیار عملکرد سرمربی جدید تیم ملی یا فدراسیون قرار داد، زیرا زمان تغییر نسل فرا رسیده بود و باید آینده‌نگری داشت. صعود به جام جهانی عالیست، اما در صورت عدم راهیابی نباید فکر کنیم دنیا با آخر رسیده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *