رحمتی: پرسپولیس به جز گل، موقعیت دیگری نداشت/ فقط نیاز به زمان داریم

21:50 - 04 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۶۶۱۷
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم آلومینیوم اراک گفت: اگر جوانی نفراتمان شرایط بازی را تحت تاثیر قرار نمی‌داد و می‌توانستیم برنده شویم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

خبرگزاری میزان - سید مهدی رحمتی، سرمربی تیم آلومینیوم اراک پس از شکست مقابل پرسپولیس در هفته سوم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*خدا را شکر می‌کنم به داشتن این بازیکنان و این تیم. از آن‌ها تشکر می‌کنم. تیم خوب و یکدستی داریم. هرچند نتیجه جزیی از فوتبال است و برخی تحلیل‌ها به نتیجه بازمی‌گردد. با این تیم جوان که 18 بازیکن به آن اضافه شدند و میانگین سنی‌اش 5-4 سال پایین آمده و از 32 به 28 سال رسیده، باید از بازیکنانم تشکر کنم. 

*بازیکنانم توانستند در زمان زیادی از بازی پرسپولیس را که یکی از تیم‌های خوب ایران است و پنج دوره پشت سر هم قهرمان شده تحت فشار گذاشتند. اگر بتوانید چنین تیمی را وادار کنید که در طول نیمه دوم بارها و بارها بنا به دلایل مختلف در طول بازی وقفه ایجاد کند، جای افتخار دارد. به تیمم می‌بالم که توانست چنین شرایطی را رقم بزند.

*شانس‌های گل‌ زیادی داشتیم، پرسپولیس به جز یک توپی که روی دروازه ما آمد و به گل تبدیل شد، فرصت دیگری نداشت. اگر قرار بود در بازی امروز انصاف رعایت شود، دست‌کم باید نتیجه‌اش مساوی می‌شد و چه بسا ما می‌بردیم. البته یک گلایه از بازیکنانم دارم؛ باید بدانند که برای بزرگ شدن باید روح و ذهنشان هم بزرگ‌تر باشد تا بتوانند مقابل اتفاقات واکنش بهتری نشان بدهند. در نیمه اول بازیکنان ما مقداری تحت تاثیر اسم پرسپولیس قرار گرفته بودند، اما هرچه از زمان بازی گذشت، وضعیت بهتر شد. شانس گل داشتیم و موقعیت‌های بهتری ایجاد کردیم. 

*پرسپولیس 25-20 دقیقه مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما پس از آن مالکیت توپ را هم که شاخصه تیم‌های یحیی گل محمدی است از پرسپولیس گرفتیم. فقط تیم من نیاز به زمان دارند تا بازیکنان جوانی که به آلومینیوم اضافه شده‌اند جا افتاده و شرایط را درک کنند. به آینده خیلی خوش‌بین هستم و قطعا آنچه مدنظر من، هیات مدیره باشگاه و هیات مدیره کارخانه است تحقق پیدا خواهد کرد.

*باید متوجه باشیم که فوتبال با تماشاگرانش لذت‌بخش است. در هر شرایطی باید سعی کنیم نهایت آخرین جریمه را محروم کردن تماشاگران در نظر بگیریم، اما اکنون اتفاقی افتاده که مدام بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود آن هم فقط در مورد تیم‌های مظلوم.

*پس از صعود آلومینیوم به لیگ برتر، اولین بازی که هواداران ما در ورزشگاه حضور داشتند، مقابل نساجی بود، آنهم پس از فینال جام حذفی که حواشی زیادی در آن به وجود آمد. می‌توانستند نسبت به ما ملایمت بیشتری نشان بدهند، اگر سال گذشته پس از اعلام حکم باشگاه به این موضوع اعتراض می‌کرد، امروز تماشاگران خود را در کنارمان داشتیم و از حمایت آنها بهره‌مند می‌شدیم. 

*از ابتدای فصل دیدگاه ما این بود که تیم را جوان کنیم. دیدید که امروز افرادی مثل یونس اکبرپور،‌ امیرمحمد هوشمند، محمدرضا آزادی را به زمین فرستادیم و حتی دو تعویض ما نفرات جوان بودند. تا این بازیکنان به شرایط فوتبالی در کشورمان آشنا شوند زمان می‌برد. هر چه از جریان بازی گذشت دو بازیکن خارجی ما خیلی بهتر کار کردند. پیش از شروع فصل 11 بازی دوستانه انجام دادیم فقط به این خاطر که تیم هماهنگ شود و به شرایط آرمانی برسد. امروز دیدید با هر تعویض آلومینیوم رو به جلوتر شد و نفرات اضافه‌شده توانستند موقعیت ایجاد کرده و آنچه در ذهن ما است اجرا کنند.

*اکنون فقط نیاز به زمان داریم، هرچه جلوتر برویم بازی به بازی بهتر می‌شویم. خوب بازی کردن یا نکردن یک بحث است، شاید اگر جوانی نفراتمان مقداری شرایط بازی را تحت تاثیر قرار نمی‌داد و می‌توانستیم در زدن تک‌ضربه‌ها بهتر عمل کنیم و برنده شویم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

*وقتی می‌گویم باید به تیم زمان داد یکی از دلایلش همین است. پورحمیدی یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران است. با توجه به آنچه ما از شرایط تمرینی می‌بینیم و همچنین دیدارهایی که سال گذشته برای ما انجام داد، قطعا حسین هم به شرایط خودش بازمی‌گردد. تا 48 ساعت قبل از دیدار با هوادار او را در اختیار نداشتیم، زیرا برای تعویض او با باشگاه تراکتور کشمکش داشتیم. هرچه جلوتر برویم وضعیت برای پورحمیدی که جوان است و نیاز به تجربه دارد بهتر می‌شود. 

*خود من دروازه‌بان بودم و در برخی از مسابقات اشتباه می‌کردم. اشتباه جزئی از فوتبال است و اگر نباشد گلی رد و بدل نمی‌شود. مطمئنا پورحمیدی در آینده بهتر می‌شود و جبران می‌کند. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صد درصد بهتر می‌شویم. صد درصد می‌خواهیم کار کرده و بیشتر تمرکز کنیم. مطمئن باشید این مشکلات رفع خواهد شد. 

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *