رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بیش از 30 هزار مترمربع اراضی کشاورزی تغییر کاربری شده در رامهرمز قلع و قمع شد

11:44 - 02 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۳۱۸۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامهرمز گفت: 6 مورد تغییر کاربری غیر مجاز، شامل دیوار کشی مجموعا به مساحت30 هزار و 500 متر مربع، قلع و قمع، شد.

خبرگزاری میزان - محمد حسین‌زاده از استمرار قلع و قمع تغییر کاربری‌های غیر مجاز اراضی کشاورزی در شهرستان رامهرمز خبر داد و اظهار کرد: در راستای جلوگیری از تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغ‌ها و مطابق با تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، 6 مورد تغییر کاربری غیر مجاز، شامل دیوار کشی مجموعا به مساحت 30 هزار و 500 متر مربع، قلع و قمع، شد.

اظهارکرد: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامهرمز گفت: قلع و قمع های ذکر شده، حسب دستور قاضی اجرای احکام شهرستان و با حضور نماینده دادستان و مدیر جهاد کشاورزی و کارشناسان جهاد کشاورزی رامهرمز، در اراضی روستاهای سرچشمه۲، گلالدون و بایمان عریض انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی جرم محسوب می شود، از شهروندان درخواست می شود قبل از انجام هرگونه اقدام در اراضی زراعی و باغی اعم از خرید و فروش، تفکیک، دیوار و فنس کشی، احداث بنا و به طور کلی هرگونه تغییر کاربری به مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

حسین‌زاده گفت: حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و مقابله با تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی،طبق قوانین و مقررات حفظ کاربری، ادامه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *