رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

شبکه آب و برق پایدار برای زائران اربعین حسینی ایجاد می‌شود

9:15 - 02 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۲۹۵۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: بعد از وقفه دو ساله به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، وزارت نیرو تمام زیرساخت‌ها را برای برگزاری آیین راهپیمایی اربعین حسینی فراهم کرده است.

خبرگزاری میزان - بنابر اعلام پاون، یعقوب محمد مرادی در جلسه هماهنگی و خدمات‌رسانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای آیین اربعین حسینی افزود: آب و برق ۳۲۰۰ موکب در داخل و خارج کشور تامین شده و بیش از ۱۴۰۰ واحد حمام سیار، ۱۰۹ دستگاه تانکر سیار آبرسان و شست‌وشوی شبکه فاضلاب شهر کربلا تامین شده است.

محمدمرادی افزود: در حوزه مهندسی، آبفای کشور نه تنها در مرزها بلکه داخل کشور عراق نیز در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا خدمت‌رسانی و تاسیسات لازم آبرسانی به زائران را ایجاد کرده است.

مشاور وزیر نیرو در ادامه بحث بهداشت آب در پایانه‌های مرزی و داخل عراق را مهم و حساس دانست و گفت: آب‌هایی که در میان زائران توزیع می‌شود، آب‌های بسته‌بندی و بهداشتی است و از هم‌وطنان عزیز درخواست می‌شود که در صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آن همکاری کنند.


آبرسانی به ۶ میلیون زائر اربعین از سوی شرکت مهندسی آبفای کشور


در ادامه، "فرهام کرکانی" مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: علاوه بر آبرسانی به استان‌های مرزی توسط سه شرکت زیر مجموعه، خدمت‌رسانی به زائران عتبات در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر با برنامه‌ریزی منسجم و تشکیل ۲۰ کارگروه کارها در حال انجام است، امسال تعداد پایانه‌های‌مرزی بیشتر شده و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۶ میلیون نفر تردد داشته باشیم؛ بنابراین  کار حساس‌تر و سخت‌تر از گذشته است.

کرکانی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۱۴۰ میلیون بطری آب شرب بسته‌بندی در این ایام توزیع  شود و همچنین ۱۰۰ تانکر سیار آبرسان نیز در مراکز ارایه خدمت در نظر گرفته شده است. 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان تاکید کرد: نظارت لازم از نظر کنترل کیفی آب صورت گرفته و تا زمانی که آب تایید و استاندارد لازم را نداشته باشد، توزیع نخواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *