انسداد500 صفحه مجازی مرتبط با اوباش‌گری و فروش سلاح

12:55 - 01 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۱۸۹۶
رئیس پلیس فتا فراجا از اقدام عملیاتی، مسدود و پاک سازی ۲۶۰ صفحه مرتبط با فروش سلاح و مهمات و همچنین ۲۴۱ صفحه مرتبط با اوباش گری در فضای مجازی خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار وحید مجید در حاشیه دوازدهمین گردهمایی روسای پلیس فتا سراسر کشور در جمع خبرنگاران به اهم ماموریت‌های پلیس فتا اشاره کرد و اظهار داشت: کلاهبرداری و برداشت‌های غیرمجاز، هتک حیثیت، مزاحمت‌ و همچنین جرایمی همچون فروش سلاح و مهمات و بحث اراذل و اوباش از جمله مهمترین موارد پیگیری در فضای مجازی است.

رئیس پلیس فتا فراجا تصریح کرد: پلیس فتا در راستای تأمین امنیت در حوزه سایبر در بحث سلاح و مهمات بالغ بر 260 صفحه را مورد اقدام عملیاتی، انسداد و پاک سازی قرار داد همچنین ۲۴۱ صفحه مرتبط با موضوع اراذل و اوباش را نیز پیگیری عملیاتی و مسدود کرد.

وی ادامه داد: بحث دیگری که در این همایش مد نظر بود، مسدودسازی حساب‌هایی است که درباره آنها شکایت وجود داشت؛ زمانی که پرونده کلاهبرداری نزد پلیس فتا تشکیل می‌شود پلیس آن حساب را مسدود می‌کند و بعد از ارائه ادله لازم این حساب از انسداد خارج می‌شود که فرآیند رفع انسداد کمی طولانی بود و برخی از افراد دچار مشکل می‌شدند که در این همایش بررسی کردیم از چه طریق می‌توانیم این زمان را کاهش دهیم.

سردار مجید به تخلفاتی که در سایت‌های خرید و فروش لوازم و کالای دست دوم رخ می دهد، اشاره کرد و گفت: جلسات بسیاری با این سایت‌ها برگزار و به مدیران آنها اعلام کردیم در این حوزه با احدی تعارف نداریم، تراکنش در حوزه بانکداری که مربوط به این سایت‌ها می‌شود بالا است و باید این سایت‌ها بر احراز هویت افراد نظارت داشته باشند.

سردار مجید اعلام کرد: برداشت‌های اینترنتی و همچنین کلاهبرداری‌های غیرمجاز از مهم‌ترین جرایمی است که افسران پلیس فتا با آن درگیر هستند.

رئیس پلیس فتا فراجا به عملیاتی شدن رمز دوم پرداخت و گفت: با اجرای رمز دوم در یک ساله اخیر شاهد انتشار و استمرار یک سری از جرایم در حوزه داخل کشور و اپراتورها هستیم به این صورت که پیامک‌هایی حاوی لینک‌های آلوده برای افراد ارسال شده که با باز کردن آن تلفن همراه افراد آلوده می‌شود.

سردار مجید خاطرنشان کرد: در این نوع کلاهبرداری ‌ها در واقع مدیریت تلفن همراه افراد در اختیار هکر قرار گرفته و با دسترسی به مخاطبین قربانی به آنها پیامک ارسال کرده و اهداف مجرمانه خود را دنبال می‌کند که در این زمینه با وزارت ارتباطات و یکی از اپراتورها جلسات بسیاری برگزار شده که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *