کشف بیش از ۲۸۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲:۳۰
کد خبر: ۴۴۱۰۰۳
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۸۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد.

 کشف بیش از ۲۸۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ،اسداله هادی‌نژاد گفت: مجموع کشفیات چهارماهه سال جاری و هفته اول مرداد ماه (براساس گزارش هفتگی استان‌ها) ۲۸۹ تن می‌باشد که از این مقدار ۱۰۹۳۸ کیلوگرم آن مربوط به هفته اخیر است.

وی افزود: کشفیات ۴ ماهه سال قبل ۲۷۳ تن بوده که در مقایسه با کشفیات سال جاری (۴ ماه و یک هفته) به شکل غیر رسمی ۶ درصد افزایش دارد.

این مقام مسئول در ستاد بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه از مجموع ۱۰۹۳۸ کیلوگرم، مربوط به تریاک به میزان ۸۱۶۱ کیلوگرم بوده است که ۷۴.۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

هادی‌نژاد افزود: همچنین از این میزان، ۱۶۹۱ کیلوگرم حشیش، ۶۸ کیلوگرم هروئین، ۷۹۴ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۹ کیلوگرم شیشه، ۲۰۰ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۱۶۵۱ عدد قرص روانگردان و ۲۱۲ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۷۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۷.۹ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

این مقام مسئول در ستاد اظهار داشت: از مجموع ۲۰۰ لیتر مواد پیش ساز مکشوفه در این مقطع ۱۸۳ لیتر مربوط به البرز و ۱۷ لیتر مربوط به استان تهران می‌باشد.

هادی‌نژاد افزود: از مجموع ۱۶۵۱ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۸۵۰ عدد مربوط به استان آذربایجان غربی، ۴۶۶ عدد استان گلستان، ۱۵۲ عدد استان گیلان و مابقی مربوط به استان‌های البرز، تهران و همدان است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۳۳۲ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۰.۵ درصد کشفیات کشور می‌باشد و هرمزگان با ۲۱۸۳ کیلوگرم، تهران با ۹۴۲ کیلوگرم، کرمان با ۸۰۲ کیلوگرم و خراسان جنوبی با ۷۳۱ کیلوگرم و همدان با ۶۵۶ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هادی‌نژاد بیان کرد: سهم کشفیات ۳ استان اولویت دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۵۷.۸ درصد می‌باشد.

وی گفت: طی این مدت، ۱۲۴ دستگاه خودرو، ۲۳ دستگاه موتور سیکلت، ۶ قبضه سلاح و ۲۱ دستگاه موبایل توقیف شد.

 انتهای پیام ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *