عملیات ایمن سازی ساختمان قدیمی «آلومینیوم» آغاز شد

۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶:۰۶
کد خبر: ۴۴۰۸۶۹۲
عملیات ایمن سازی ساختمان قدیمی «آلومینیوم» با پرداخت ۲۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان آغاز شد.

خبرگزاری میزان –  به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، ایمن سازی تاسیسات برقی ساختمان معروف آلومینیوم که ناایمن بودن آن بارها در مکاتبات متعدد بنیاد مستضعفان با مسئولان مربوطه تاکید شده بود، آغاز شد. 

عملیات ایمن سازی تاسیسات برق این ساختمان ۱۵ طبقه که در سال ۱۳۴۳ در خیابان جمهوری بنا شده بود و ناایمن بودن آن پس از حادثه ساختمان پلاسکو بارها در مکاتبات متعدد گوشزد شده بود، با همکاری دادستانی و کسبه این ساختمان پر تردد، آغاز شد.


بر اساس این گزارش به دنبال توافق کسبه این ساختمان با بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این ساختمان قدیمی، مقرر شد تا عملیات ایمن سازی تاسیسات برقی همزمان با فعالیت معمول کسبه در این ساختمان انجام شود و این توافق در حالی رخ داد که پیش از آن، بنیاد مستضعفان، ایمن سازی این ساختمان را به دلیل مخاطره آمیز بودن تردد شهروندان در این ساختمان همزمان با عملیات ایمن سازی، غیرممکن عنوان کرده و خواستار تخلیه موقت آلومینیوم شده بود، ولی نهایتا در جلسه مشترک میان کسبه و بنیاد مستضعفان با معاون دادستان تهران، مقرر شد تا با پذیرش مسئولیت مخاطرات احتمالی ایمن سازی ساختمان، از سوی شورای کسبه، عملیات ایمن سازی سیستم برق ساختمان آلومینیوم آغاز شود.


بر همین اساس به دنبال انتخاب پیمانکار از سوی شورای ساختمان آلومینیوم و همچنین واریز ۲۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان در ۵ مرداد (به عنوان پیش پرداخت اجرای عملیات ایمن سازی سیستم برق به حساب شورای ساختمان)، عملیات ایمن سازی این برج ۱۵ طبقه آغاز شده و هم‌اکنون پیمانکار این پروژه درحال تجهیز کارگاه است.


به گفته متولیان این عملیات، تخمین زده می شود که ایمن سازی سیستم برق ساختمان آلومینیوم تا پایان سال به اتمام برسد. 


این بنیاد از سال ۹۶ مکاتباتی مبنی بر تجهیز و ایمن سازی ساختمان مذکور را با شهرداری منطقه و شورای ساختمان انجام داده و حتی برای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی، تیم های آتش نشانی را به صورت ۲۴ ساعته در این ساختمان مستقر کرده است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha