کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان| صعود 3 ایرانی به فینال در پنج وزن اول

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴:۳۰
کد خبر: ۴۴۰۶۳۸۸
ایمان محمدی، ابوالفضل چوبانی و فردین هدایتی به دیدار فینال کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان راه یافتند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی ایمان محمدی، ابوالفضل چوبانی و فردین هدایتی به دیدار فینال راه یافتند، مسابقات نیمه نهایی پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان، عصر امروز (جمعه) در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم، ابوالفضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

*نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مغلوب دنیس میهای از رومانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. نگهداری در این گروه به مصاف تامازی گلونتی از گرجستان می رود و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز مقابل نوریستان سویورکولوف از قرقیزستان قرار بگیرد.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آزات ساریار از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر رومئو بریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با بایامان کریموف از قرقیزستان کشتی می گیرد.

در وزن 77 کیلوگرم مسعود کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد.

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه 7 بر 3 ماریو ووکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر اوندرج حاولکا از چک را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این مرحله با نتیجه 8 بر 1 لاچین والیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با ویگن نازاریان از ارمنستان کشتی می گیرد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر جوهر اوزاروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلبرت واردانیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی برای کسب مدال طلا به مصاف میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین می رود.

رقابت‌های پنج رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 19:30 فردا (شنبه) برگزار می شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *