رئیس کل دادگستری کرمان از کارگاه بافت فرش آستان قدس رضوی در راور بازدید کرد

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱:۰۰
کد خبر: ۴۴۰۵۴۹۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان از کارگاه بافت فرش آستان قدس رضوی راور بازدید کرد و گفت: مردم شهرستان راور باید در پاسداشت صنعت و هنر فرش بافی که از اجداد آنها به یادگار مانده، اقدام کنند و دولت باید در این زمینه حمایت های لازم را انجام دهد.

خبرگزاری میزان-حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در بازدید از کارگاه قالی بافی آستان قدس رضوی در شهرستان راور اظهار کرد: راه اندازی این کارگاه اقدامی حمایتی از سوی استان قدس رضوی به منظور حفظ صنعت فرشبافی دراستان کرمان و به ویژه در شهرستان راور بوده است زیرا فرش این شهرستان شهرت جهانی دارد.

وی افزود: در زمانی صنعت قالی بافی در شهرستان راور بسیار پررونق بوده و اکثر مردم این شهرستان به عنوان شغل اول یا دوم خود به این حرفه مشغول بوده اند اما امروز به دلایل مختلف این صنعت رو به افول می رود و این صنعت مهم که یک ظرفیت مهم برای استان کرمان و شهرستان راور به شمار می رود در حال فراموشی است که مردم شهرستان راور باید در پاسداشت صنعت و هنر فرش بافی که از اجداد آنها به یادگار مانده، اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: دولت در مسیر حمایت از صنایع دستی باید توجه به صنعت فرش دستباف راور را در اولویت قرار دهد زیرا فرش های بافته شده در این شهرستان به دلیل نوع بافت خود(گره دار بودن) و نقشه خاص شهرت جهانی داشته و مشتری های خاص خود را دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، مقرون به صرفه نبودن بافت فرش برای بافندگان را از مشکلات اساسی این حوزه برشمرد و تاکید کرد: کار بافت فرش بسیار دشوار و طاقت فرسا است و باید حمایت جدی دولت شکل گیرد تا ضمن حفظ این صنعت و هنر، برای بافندگان نیز مقرون به صرفه باشد و این صنعت که ریشه در فرهنگ مردم منطقه دارد، حفظ شود.

وی از اقدامات آستان قدس رضوی در راستای راه اندازی کارگاه های بافت فرش در راور تقدیر کرد و افزود: باید عنایت بیشتری به بافندگان فرش راور که بخش عمده ای از آنها نیز بانوان هستند، صورت گیرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: کرمان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *