کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان| کسب یک مدال طلا و ۳ برنز توسط نمایندگان ایران در ۵ وزن نخست

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵:۵۴
کد خبر: ۴۴۰۳۱۴۸
نمایندگان کشورمان در ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان موفق به کسب یک مدال طلا و 3 برنز شدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان روزهای 24 و 25 مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد که در پایان مسابقات رده بندی و فینال نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا و ۳ برنز شدند.

سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و احمد محمدنژاد جوان در وزن 57 کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن 70 کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر سیمون پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 مغلوب جوری وولک از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. محمدنژاد جوان در این گروه با نتیجه 11 بر صفر عزیزبک نایموف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 65 کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 14 بر 3 موحامد بکتمیروف از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 6 بر 5 مغلوب روبرت کورنلا از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن 70 کیلوگرم حسین محمد آقایی در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 بگیجان کولداشیف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 14 بر 4 مارسل ناگی از مجارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 7 مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و با توجه حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، نماینده کشورمان به گروه بازنده ها رفت. محمدآقایی در این گروه مقابل کانات کریمبکوف از قرقیزستان با نتیجه 12 بر 2 به برتری دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 از سد هایک پاپیکیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 79 کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 از سد برایدیو تامپسون از آمریکا گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 8 بر صفر اویج بکایر از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 6 از سد اوتاری آدیشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه 5 بر صفر موشق مکرتچیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه 6 بر 4 مغلوب ریفات گیداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 1 از سد داوید مچدلیدزه از اوکراین گذشت و صاحب مدال برنز شد.

57 کیلوگرم: 1- جوری وولک (آمریکا) 2- مری بازاربایف (قزاقستان) 3- احمد محمدنژاد جوان (ایران) و آبهیشیک دهاکا (هند)
65 کیلوگرم: 1- امیدجان جلال اف (ازبکستان) 2- زیرادین بایراموف (آذربایجان) 3- آئویاگی یوشینوسوکه (ژاپن) و سوجیت (هند) … 9- محمدرضا شاکری (ایران)
70 کیلوگرم: 1- کانان هیبت اف (آذربایجان) 2- میشل مسینبرینک (آمریکا) 3- حسین محمدآقایی (ایران) و مولایم یاداو (هند)
79 کیلوگرم: 1- سبحان یاری (ایران) 2- موشق مکرتچیان (ارمنستان) 3- اوتاری آدیشویلی (گرجستان) و موحامد عبداله یف (قرقیزستان)
97 کیلوگرم: 1- بنجامین کوتر (آمریکا) 2- ریفات گیداک (ترکیه) 3- امیرعلی آذرپیرا (ایران) و نیراج (هند)

در پایان روز نخست تیم آمریکا با 84 امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد، تیم ایران با 74 امتیاز در جایگاه دوم و تیم های هند، آذربایجان، گرجستان و ترکیه به ترتیب با 60، 55، 45 و 42 امتیاز در جایگاه های سوم تا ششم حضور دارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *