پیام تسلیت وزیر فرهنگ در پی درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی پور

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰:۴۵
کد خبر: ۴۴۰۳۰۷۵
وزیر فرهنگ با انتشار پیامی درگذشت استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم را تسلیت گفت.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اسماعیلی، وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی پور، استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم را تسلیت گفت.

در متن پیام وزیر فرهنگ آمده است:

«خبر درگذشت استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم، مرحوم حجت الاسلام محمدرضا شهیدی پور موجب تأسف و تأثر شد. آن فقید سعید که در زمان حیات خود، انس و الفتی عمیق با معارف متعالی کتاب آسمانی دین مبین اسلام داشت، بی اغراق از سرآمدان جامعه قرآنی بود که از توفیق حفظ کل قرآن کریم بهره مند شده بود.

 اینجانب فقدان این استاد ارزشمند قرآنی را که به حق از پایه گذاران سنتهای آموزشی و تبلیغی در حوزه حفظ و قرائت قرآن بود و نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی در کشور داشت را به جامعه دینی و قرآنی کشور و شاگردان و علاقه مندان و بازماندگان و خانواده آن مرحوم صمیمانه تسلیت می گویم و از درگاه حضرت باریتعالی برای آن عزیز قرآنی، علو درجات و رحمت واسعه مسألت دارم.» 

گفتنی است، حجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی‌ پور ظهر یکشنبه، ۲۳ مردادماه مصادف با ۱۶ محرم‌ ۱۴۴۳ هجری قمری جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

وی در سال ۱۳۳۷ در شهر مقدس قم به دنیا آمد و از سال ۱۳۵۲ کار حفظ قرآن را آغاز کرد و طی چهار سال موفق به حفظ کل قرآن شد، همچنین داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف،‌ حضور به عنوان داور مسابقات کشوری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه و جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه و بسیاری از مسابقات مطرح دیگر، آموزش تخصصی قرآن به قاریان بین‌المللی و ممتاز و تألیف چندین اثر در حوزه قرآن کریم از خدمات این چهره به حوزه قرآن کریم بوده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha