بیش از 4 هزار پرونده از ابتدای سال در شعب تعزیرات حکومتی سیستان‌وبلوچستان رسیدگی شد

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵:۱۸
کد خبر: ۴۴۰۲۶۱۷
دسته بندی‌: صفحه نخست ، عمومی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال 4 هزار و 798 پرونده در شعب تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان رسیدگی شده است.

خبرگزاری میزان-موسی عباس زاده محمودی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در گشت های مشترک برگزار شده با همکاری سایر دستگاه های اجرایی از جمله دادستانی، انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل صنعت معدن و تجارت ، مرکز بهداشت و… از 2 هزارو 538 واحد صنفی بازدید شده است که برای 497 واحد پرونده تخلفاتی با ارزش 70 میلیارد ریال تکمیل و در تعزیرات حکومتی رسیدگی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان در ادامه اعلام کرد: این عملکرد و تعداد پرونده متشکله صرفاً در گشت های مشترک بوده و ضابطان این اداره کل بنا بر وظیفه ذاتی خود در نظارت بر بازار نسبت به شناسایی کسبه متلخف اقدام دارند که در پرونده های ارسالی از سوی دستگاه های متولی صرفاً در حوزه کالا و خدمات از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 4 هزار و 798 پرونده در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی و مختومه شده است.

وی در ادامه درخصوص مشکلات و نارضایتی های موجود در صنف خبازان گفت : روز گذشته کارگروه اقدام مشترک استان توسط این اداره کل با حضور دستگاه های متولی و ناظر بر بازار تشکیل شد که مواردی از جمله آسیب شناسی طرح جدید مربوط به نانوایی ها ، نحوه اجرای طرح ، شناسایی متخلفان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

عباس زاده محمودی افزود : تمامی خبازی های سطح استان مجهز به دستگاه کارت خوان شده اند و با توجه به شرایط پیش بینی شده بر روی این دستگاه ها حتی اگر اینترنت قطع باشد مانع از دریافت و ثبت اطلاعات نیست و توزیع نان صرفاً از طریق کارت بانکی و بوسیله این دستگاه ها باید صورت گیرد .

مدیرکل تعزیرات حکومتی تصریح کرد : با اینکه در طرح جدید نظارت بر عملکرد ها تقویت یافته است لکن همچنان برخی از متصدیان خبازی که تعداد شان زیاد نیست تلاش بر انجام اقدامات خلاف قوانین و مقررات هستند که این هشدار داده می شود که متخلفین بدانند که مجاری فساد شناسایی و با مستندات کامل برخورد شدید تعزیری متوجه آنان خواهد بود.

عباس زاده محمودی در پایان گفت: در اجرای طرح ویژه خبازی ها بدون شک قاچاق و سایر تخلفات حوزه آرد و نان کاهش خواهد یافت و انتظار ما از شهروندان این است که هرگونه رفتار غیرقانونی را اگر شاهد هستند از طریق تماس با شماره های 124 یا 135 و یا مراجعه حضوری به ادارات تعزیرات حکومتی و جهاد کشاورزی نسبت به ثبت شکایت و یا اعلام گزارش اقدام کنند.

انتهای پیام/


برچسب ها: تعزیرات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha