کشف محموله هزار و 118کیلوگرمی شیشه توسط گمرک

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰:۴۲
کد خبر: ۴۴۰۲۱۲۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
معاون حقوقی و نظارت گمرک از کشف بزرگترین محموله مواد مخدر شیشه به وزن یک هزار و 118 کیلو گرم در جداره تانکر سوخت کامیون افغان در روز دوشنبه خبر داد.

خبرگزاری میزان _ فریده زبیدی، معاون حقوقی و نظارت گمرک در خصوص کشف این محموله بزرگ اظهار داشت: به دنبال توجه ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و ارگان های مقابله ای از جمله وزارت اطلاعات مبنی بر گسترش جاسازی های حرفه ای مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه در وسایل نقلیه تجاری و شخصی، انواع کالاهای تجاری و به خصوص تانکر های خالی ورودی از افغانستان، موضوع با جدیت و به طور ویژه در مبادی رسمی کشور در دستور کار قرار گرفته و با الطاف الهی، ضمن بهره گیری از حداقل امکانات موجود در روز گذشته مشخص شد که در قسمت زیر تانکر کامیون ورودی از افغانستان در گمرک ماهیرود مقدار 540 کیلوگرم مخدر شیشه به صورت حرفه ای جاسازی شده و ضمن کشف موضوع، کامیون توقیف و مواد مکشوفه همراه با گواهینامه رانندگی متهم صادره از افغانستان، گذرنامه،گواهینامه بین المللی و …برای طی مراحل قانونی در اختیار مقامات قضایی و نماینده اداره اطلاعات استان خراسان جنوبی قرار گرفته است.

وی افزود: گزارش واصله از گمرک ماهیرود در خراسان جنوبی، حاکی از آن است که مربی سگ های موادیاب این گمرک، در حین انجام وظیفه در صبح روز گذشته و به هنگام کنترل و بازرسی یک دستگاه کامیون تانکری بنز آکتروز سفید رنگ، به رانندگی تبعه افغانستان با در نظر گرفتن شاخص های خطر و استفاده بهینه از سگ مواد یاب موفق به کشف جاسازی حرفه ای 540کیلو و 700گرم شیشه از این کامیون شد.

زبیدی در ادامه گفت: در این کشف حرفه ای و بسیار ظریف، قاچاقچیان تعداد 535 بسته حاوی ماده مخدر را به صورت بسته طولی مخصوص، طراحی و در فضاهای ذیل تانکر قرار داده بودند که با استفاده از دستگاه برش، جوش کاری و سنگ فرز، قسمت های زیرین تانکر برش زده شده و جاسازی حرفه ای نمایان و کشف شد.

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران توضیح داد: در ادامه بررسی های دقیق گمرک ماهیرود، مشخص شد که کامیون بنز آکتروز دیگری به رنگ قرمز، که همسفر کامیون اول بوده و پس از کنترل دقیق تر مشخص شد که این کامیون نیز دارای جاسازی سنگین مواد مخدر است .لذا با هماهنگی ستاد گمرک جمهوری اسلامی ایران تانکر برش کاری شده و در نتیجه تعداد 594 بسته دیگر به وزن 578کیلو و 100 گرم شیشه کشف شد.

وی افزود: محموله، کامیون ها، مواد مخدر، کلیه مستندات همراه با متهمین پس از هماهنگی به نمایندگان اداره کل اطلاعات استان خراسان جنوبی تحویل شدند.

زبیدی گفت: در مجموع یک هزار و 118 کیلوو هشتصد گرم شیشه از جاسازی این دو کامیون کشف شد .

معاون گمرک ایران تاکید کرد: اخیراً کشف مواد مخدر صنعتی به ویژه مخدر شیشه و هروئین از مبدأ افغانستان افزایش یافته، به طوری که کشفیات سال جاری این سازمان در اوزان حجیم، 580 کیلوگرم، 153 کیلوگرم، 400 کیلوگرم و 61کیلوگرم همگی شیشه بوده است و روز یکشنبه گذشته نیز محموله یکصد کیلوگرمی شیشه از سقف کامیون افغان در گمرک مرزی دوغارون استان خراسان رضوی توسط همکارانمان کشف شده بود.

زبیدی در پایان گفت: کشف هزار و 118کیلوگرمی مخدر شیشه در روز گذشته حدنصاب جدیدی از میزان کشف این نوع مواد مخدر شیشه کشف در یک روز را از لحاظ میزان به خود اختصاص داده که تا کنون سابقه نداشته است.

انتهای پیام/


برچسب ها: کشف مواد مخدر کشف

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *