رئیس سازمان اورژانس: مرز شلمچه برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین آماده است

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱:۲۴
کد خبر: ۴۴۰۲۰۶۰
رئیس اورژانس کشور گفت: با توجه به زیرساخت بهداشتی، درمانی ایجادشده در مرز شلمچه، این منطقه از آمادگی بسیار خوبی برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی برخوردار است.

خبرگزاری میزان - جعفر میعادفر صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز بهداشتی، درمانی نقطه مرزی شلمچه اظهار کرد: امسال بعد از 2سال درگیری با ویروس کرونا شاهد حضور مسافران اربعین خواهیم بود و پیش‌بینی می‌کنیم که بخش اعظیمی از هموطنان از مرزهای کشور برای زیارت، راهی کشور عراق شوند.

وی ادامه داد: ما به عنوان مسئول کمیته بهداشت و درمان تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا زیرساخت های لازم در این ایام برای سفر زوار اربعین فراهم شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: خوشبختانه در منطقه شلمچه که زیرمجوعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان است زیرساخت آماده شده است و فضای بسیار خوبی که ظرفیت حداقل 100تخت را دارد در این محل آماده خدمات‌رسانی به زائران می‌شود.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما این است که اگر مریضی به این مرکز مراجعه کرد اقدامات اولیه درمانی برای وی انجام و بعد از آن به بیمارستان‌های منطقه منتقل شود و این فضا برای حوادث احتمالی آماده و خالی بماند.

میعادفر گرمازدگی، بیماری‌های عفونی و مسمویت‌های غذایی به واسطه گرما را از تهدیدهای پیش‌رو عنوان کرد و افزود: در این خصوص نیز پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است و امروز آخرین بازدید قبل از اربعین را از مرز شلمچه داشتیم تا هماهنگی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی آبادان را داشته باشیم که زوار با کمترین آسیب از این سفر معنوی استفاده نمایند.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: در مرزهای ریمدان و میرجاوه که زائران افغانستانی و پاکستانی از آنها عبور می‌کنند نیز یکسری زیرساخت و امکانات بهداشتی را آماده کردیم و به عنوان مثال در مرز ریمدان یک بیمارستان صحرایی، یک پایگاه اورژانس، یک اتوبوس آمبولانس و چند تیم بهداشتی مستقر خواهند شد و از دهم شهریور تا زمان اعلام پایان عملیات توسط ستاد اربعین، کار خود را به صورت جدی دنبال می‌نماییم.

وی خاطرنشان کرد: در کرمانشاه از 2روز قبل مسیر باز شده است و این موضوع به مرزهای دیگر کمک خواهد کرد و در این منطقه نیز بیمارستان صحرایی، اتوبوس آمبولانس و 2واحد اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است و ضمن اینکه تعدادی آمبولانس نیز در مسیر حرکت زائران تا نقطه صفر مرزی حضور خواهند داشت.

میعادفر تصریح کرد: در ایلام نیز بیمارستان صحرایی، 10اتوبوس آمبولانس، 4بالگرد پیش‌بینی شده است و در مرز شلمچه هم 4اتوبوس آمبولانس خدمات‌رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: در تفاهمی که با ستاد نیروهای مسلح داشتیم 2هواپیما پیش‌بینی شده است تا اگر خدای نکرده نیاز به انتقال حجم انبوهی از بیماران بود از ظرفیت 50تا 100 تختی این 2هواپیما نیز استفاده شود.

این مقام مسئول وزارت بهداشت، بیان کرد: اورژانس کشور یکی از سازمان‌هایی بود که به ساخت بیمارستان شلمچه کمک کرد و وزیر محترم نیز 2بار از این محل بازدید کردند و این تغییراتی که امروز مشاهده می‌کنید در عرض 2ماه ایجاد شده است، کار در این مرکز در حال انجام است و مشکل برق آن نیز حل شده است.

وی عنوان کرد: تجهیزات بیمارستان شلمچه در حال تکمیل است و باید بگویم که در مرز شلمچه و در نقطه صفر مرزی امروز شرایط بسیار خوبی را مشاهده کردیم.

میعادفر خاطرنشان کرد: این مرکز در شلمچه کم‌کم تجهیز خواهد شد تا شهروندان خرمشهری نیز در آینده از خدمات آن بهره بگیرند ضمن اینکه ظرفیت گردشگری سلامت نیز در آن وجود دارد و امیدوار هستیم که با استفاده از این ظرفیت و حضور بیماران کشورهای همسایه در آن بتوانیم از منفعت این فعالیت در مسیر ارتقای امکانات و تجهیزات مرکز استفاده کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha