ادعای دولت آمریکا در مورد ریشه کن شدن فقر دروغ است/میلیون‎ها نفر امنیت غذایی ندارند

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴:۳۶
کد خبر: ۴۴۰۲۰۰
نشریه هافینگتن پست در گزارشی نوشته است که دولت آمریکا در مورد مسئله فقر نیز مانند دیگر آمار‌ها رفتار می‌کند تا شرایط در این کشور خوب به نظر برسد به همین دلیل در مورد فقر باید نه بر داده‌های رسمی و بلکه براساس هزینه خانواده‌ها قضاوت کرد.
ادعای دولت ترامپ در مورد ریشه کن شدن فقر در این کشور، دروغ استبه گزارش گروه بین الملل ؛ نشریه هافینگتن پست در گزارشی نوشته است که دولت ترامپ در تلاش است تا این باور را که فقر در آمریکا ریشه کن شده، القا کند.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در ماه ژوئن مطالعه فقر در آمریکا را مضحک خوانده و آن را اتلاف وقت و منابع توصیف کرد. پس از آن شورای مشاوران اقتصادی ترامپ در گزارشی ۶۶ صفحه‌ای اظهار داشتند که فقر در آمریکا مسئله نیست. دولت ادعا می‌کند که مشکل واقعی، فقر مردم نیست بلکه تنبلی آن هاست. مردم باید کار کنند.

نویسنده یادداشت معتقد است که آن‌ها نباید بیش از این اشتباه کنند. فقر وجود دارد و تغییرات سیاستگذاری مطلوب دولت فقط این شرایط را به شکل قابل توجهی بدتر خواهد کرد.

وی در ادامه می‌نویسد ترامپ در مورد مسئله فقر نیز مانند دیگر آمار‌ها رفتار می‌کند؛ او اعداد را تحریف می‌کند تا شرایط خوب به نظر برسد. به همین دلیل در مورد فقر باید نه بر داده‌های رسمی و بلکه براساس هزینه خانواده‌ها قضاوت کرد.

ستون نویس هافینگتون پست برای اثبات وجود فقر برای دولت آمریکا پیشنهاد می‌کند تا دولت ترامپ به نیم میلیون نفر آمریکایی که بی خانمان هستند و ۲۰۰ هزار نفر آنان که اصلا سرپناهی ندارند، نگاهی بیاندازند یا باید به پانزده میلیون و ششصد هزار نفر آمریکایی که در سال ۲۰۱۶ امنیت غذایی نداشتند، به این معنا که دسترسی محدود به غذا دارند یا از توان پرداخت هزینه‌های آن بر نمی‌آیند، توجه کنند. بیش از ۶ میلیون خانواده در آمریکا مجبور شدند میزان غذای خود را کاهش داده یا الگوی تغذیه خود را تغییر دهند. این آمار‌ها اگر از سوی دولت اندک دانسته می‌شود باید یادآوری کنیم که حتی این میزان نیز بسیار زیاد است، به ویژه درباره کودکان.

وی با اشاره به این که کنگره خدمات رفاهی را در سال ۱۹۹۶ به تصویب رساند، می‎نویسد: مردم برای دریافت این کمک‌ها باید موانع بسیاری را پشت سر بگذارند و جالب اینجاست که با تصویب این مصوبه میزان فقر افزایش یافت. در کشوری که ثروت جمعی آن ۱ تریلیون دلار است و میلیاردر‌های بسیاری در آن زندگی می‌کنند، خانواده‌های زیادی از خدمات رفاهی اجتماعی محروم شده اند.

در پایان این گزارش آمده است مهم نیست که ترامپ چقدر تلاش می‌کند تا آمار‌های واقعی مربوط به فقر را تحریف کند یا اصلا با چه معیار‌هایی فقر را تعریف می‌کند، باید منتظر ماند تا صفوف افرادی که زندگی خود را به لطف کمک‌های غذایی دولتی می‌گذرانند، در قبال ادعای ترامپ در پیروزی مبارزه با فقر چه می‌کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *