تولیدات دارویی هلال احمر در هفته گذشته/آمادگی تامین نیازهای دارویی کشور

14:11 - 24 مرداد 1401
کد خبر: ۴۴۰۰۹۳۱
مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این که هلال احمر از تمامی ظرفیت ها برای تامین نیاز دارویی جامعه استفاده می کند از تولید بیش از 4 میلیون و دویست هزار قلم دارو در هفته گذشته در این مجموعه خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علیرضا عسکری با تاکید بر این که رفع نیازهای دارویی و بهداشتی شهروندان در اولویت جمعیت هلال احمر قرار دارد، به اهم اقدامات شرکت پخش سها هلال اشاره کرد و گفت: شرکت پخش سها هلال در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده باش کامل بود و خدمات رسانی کشیک کلیه شعب توزیع سراسری شرکت انجام شد تا کمبودی در حوزه دارو وجود نداشته باشد.

وی افزود: آماده باش و خدمت رسانی دارویی به هموطنان سیل زده، ارسال دارو به کلیه شعب از انبار مرکزی، تجهیز شعبه البرز به برق اضطراری برای مواقع اضطراری، انجام پشتیبانی کامل واحدهای مختلف ستادی در راستای امورات نظام توزیع سلامت محور سراسرکشور، جلسه هماهنگی خرید، تولید و توزیع بهینه سرنگ، پشتیبانی مالی برای هزینه های لجستیکی مراکز جهت ارسال دارو  و ارسال کالا به تمامی مراکز توزیع دارو و محصولات بهداشتی از جمله اقدامات مهمی بود که در هفته گذشته به انجام رسید.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: داروخانه های مرکزی و تهرانپارس همچنین در بازه زمانی پانزدهم تا بیست و دوم مردادماه بیش از 4500 نسخه پذیرش کرده و به تمامی شهروندان و مراجعه کنندگان خدمت رسانی کرده اند.

عسکری در خصوص تولیدات دارویی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در هفته گذشته گفت: جمع کل قرص های تولید شده در سازمان تدارکات پزشکی نزدیک به 2 میلیون 900 هزار عدد، جمع کل کپسول تولید شده یک میلیون 200 هزار قلم و جمع تولیدات دارویی مایع بالغ بر 275 هزار عدد بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *