کشف ۲۸۰ تن مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال جاری

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲:۵۳
کد خبر: ۴۴۰۰۵۶
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، از کشف ۲۸۰ تن مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال جاری در کشور خبر داد.

کشف ۲۸۰ تن مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال جاری

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، اسدالله هادی نژاد در جلسه کمیته مقابله شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، اظهار کرد: در جلسات متعددی که با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، ایشان به غفلت دستگاه‌های متولی طی سال‌های گذشته اشاره و بر لزوم جبران غقب ماندگی‌های این حوزه تاکید داشتند.

وی افزود: مقام معظم رهبری لازمه جبران این عقب ماندگی را، پرداختن به اقدامی جهادی، فوق العاده و انقلابی از سوی دستگاه‌های مرتبط دانستند و خواستار تحقق اقداماتی با این سه شاخصه شدند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، تصریح کرد: ما در جهت تحقق فرامین رهبری با موضوع برخورد با آسیب‌های اجتماعی در جامعه آنچه که مطالب مهم و فوری بود را به همه دستگاه‌ها فرستادیم.

هادی نژاد اضافه کرد: ابلاغ این فرامین با این هدف که همه دستگاه‌های استانی هم با اقدامات جهادی، فوق العاده و انقلابی در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر در جامعه قدم بردارند، صورت گرفته است.

وی، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر اصلاح برخی قوانین در این حوزه است، بیان کرد: پیش نویس اصلاح قانون در رابطه با مقابله و پیشگیری مواد مخدر آماده و به مجلس ارسال شد که هدف گیری اصلی آن بر چرخه درآمدی قاچاقچیان است ضمن اینکه در پیش‌نویس اصلاحیه مقابله با مواد مخدر مجازات مجرمان مواد مخدر که در زندان به سر می‌برند، نیزتغییرخواهد کرد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، در ادامه با تاکید بر اینکه تا رسیدن قانون اصلاحیه با قوانین فعلی هم می‌توانیم اقدامات موثری انجام بدهیم، گفت: یکی از برنامه‌های مهم و جدی ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور، کنترل مواد مخدر و اعتیاد و جدیت در امر مقابله با این افیون خانمانسوز است.

هادی نژاد با اشاره به افزایش میزان کشت و تولید مواد مخدر در افعانستان به ۱۰ هزار تن، گفت: با این حجم از تولید و ارسال پر درآمد آن از طریق ایران به کشور‌های اروپایی، بایستی همه دستگاه‌های مقابله‌ای با تمام توان و جدیت پای کار بیایند.

وی، افزود: بر این اساس، هدف گذاری ابتدای سال برای دستگاه‌های مقابله ای، هدف گذاری ۳۰ درصد افزایش کشفیات مبنا شده که به همه دستگاه‌ها ابلاغ گردیده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با اشاره به افزایش میزان کشفیات در استان‌های گیلان، قزوین، خراسان شمالی، و گلستان، گفت: در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به سال ۹۶ حدود ۶.۵ درصد کشفیات دستگاه‌های مقابله‌ای افزایش داشت و میزان آن ۲۸۰ تن بوده که ۹۰ درصد این کشفیات توسط پلیس صورت گرفته است.

هادی نژاد، در ادامه متذکر شد: در حال حاضر با هدف گذاری ۳۰ درصد افزایش، فاصله داریم که باید همه دستگاه‌ها با جدیت برای رسیدن به این هدف‌گذاری اقدام کنند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با تاکید دوباره بر جدیت دستگاه‌های مقابله‌ای استان در امر مبارزه و کشفیات، درباره جاسازی‌های مهم مواد مخدر توسط قاچاقچیان مطالبی را متذکر شد و گفت: عمدتا محموله‌های سنگین مواد در تانکر سوخت و گاز جاسازی می‌شود که قابل دسترس و کشف آسان نیست و لازم است نیرو‌های مقابله‌ای برای کشف این نوع جاسازی‌های خاص که برای حمل در نظر گرفته می‌شود، دقت بیشتری به خرج بدهند.

 انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *