نصب 700 هزار کنتور هوشمند در کشور

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴:۴۵
کد خبر: ۴۴۰۰۴۲۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو گفت: 700 هزار کنتور هوشمند قابل پایش در کشور نصب شده است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالصاحب ارجمند" با بیان اینکه 38 میلیون و 500 هزار مشترک برق در کشور وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به اقدامات انجام شده در دهه‌های 80 و 90 درحال حاضر به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم در سطح بالایی، نصب کنتورهای هوشمند را پیش ببریم.


وی، ادامه داد: در حوزه هوشمندسازی تنها نصب کنتورهای هوشمند مطرح نیست بلکه طرح‌های توسعه‌ای و توجه به کسب و کارها مدنظر است.


مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو، با بیان اینکه از تجربیات توزیع برق مشهد برای چشم‌انداز و راهبردهای هوشمند‌سازی شبکه برق کشور استفاده خواهد شد، گفت: این شرکت در بسیاری از حوزه‌ها از جمله هوشمندسازی شبکه توزیع، دیسپاچینگ، هوشمندسازی کنتورهای هوشمند و نصب، استفاده از نسل‌های مختلف کنتورهای هوشمند، پیاده‌سازی نرم افزارها و پیاده‌سازی بسترهای مختلف مخابراتیPLC  در حوزه کنتورهای هوشمند و حتی استفاده از بسترهای هوشمند برای کنتورهای غیر هوشمند پیشرو است.


وی تصریح کرد: بازدید از شرکت‌های توزیع کشور با هدف تبادل تجربه، پوشش کارها و بیان اقدامات ارزنده این شرکت‌ها در سطح وزارت نیرو است.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مشهد در ادامه این نشست بیان کرد: این شرکت با ترسیم چشم انداز خود که بر اساس استاندارد‌های بین المللی است تلاش خواهد کرد درافق 1420 به سازمانی هوشمند تبدیل شود.


محمدرضا رمضانی، خاطرنشان کرد: قرارگرفتن در میان 3 شرکت توزیع برق برتر منطقه، یکپارچه سازی سیستم، کاهش تلفات به 5 درصد، کاهش خاموشی سالیانه هر مشترک به 16 دقیقه، تحقق رویت‌پذیری 100 درصدی بار، کنترل‌پذیری بیش از 70 درصد مشترکان، انجام 75 درصد از عملیات پایش و صدور دستور کار تعمیر و نگهداری به صورت هوشمند از جمله دستاوردهای این شرکت تا افق 1420 خواهد بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *