نگرانی پناهجویان در فرانسه از اعزام به روآندا

۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶:۲۳
کد خبر: ۴۴۰۰۲۸۷
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
پناهجویانی که در اردوگاه‌های پناهجویی فرانسه حضور دارند درباره احتمال اعزام آنها به روآندا ابراز انگرانی می‌کنند.

خبرگزاری میزان - در زمانی که انگلیس سیاست پناهندگی خود را به روآندا برون‌‎سپاری می کند و در حال برنامه‌ریزی برای اخراج پناهجویان به این کشور آفریقایی است، وضعیت در اردوگاه پناهجویان «کاله» در فرانسه بحرانی می‌شود.

به گزارش نهاد حقوق بشری « euromedrights»، سیاست ضد مهاجرتی انگلیس که موجی از خشم را برانگیخت، اکنون سهم خود را از ترس و اثرات تکان دهنده به سواحل فرانسه آورده است.

اقدام لندن برای انتقال پناهجویان به روآندا که از اول ژانویه 2022 به طور غیرقانونی وارد انگلیس شده‌اند، شوک‌برانگیز است؛ اگرچه اولین پرواز اخراج پناهجویان، که برای اواسط ژوئن برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل درخواست تجدید نظر در دادگاه اروپایی حقوق بشر (ECHR) متوقف شد، اما دولت انگلیس اعلام کرد که به برنامه‌ریزی پروازهای اخراج بیشتر در ماه‌های آینده ادامه خواهد داد.

در اردوگاه «کاله» در هنگام توزیع غذا یا سایر لحظات جمعی، اعضای انجمن‌ها، داوطلبان، محققان و وکلا این طرح جدید و پیامدهای آن را برای مهاجران و پناهندگان زیر سوال می‌برند؛ پناهجویانی که در اردوگاه کاله حضور دارند به دلیل ترس از انتقال به روآندا حتی به صورت ناشناس از صحبت کردن با فعالان حقوق بشری در این باره خودداری می‌کنند.

حدود 800 تا هزار نفر به طور دائم در اردوگاه کاله هستند و منتظر و امیدوارند که از کانال «مانش» عبور کنند؛ اکثریت آنها مرد هستند، اگرچه افراد زیر سن قانونی بدون همراه (حدود 15 تا 20 درصد) و زنان از کشورهای مختلف نیز وجود دارند.

سال‌هاست که در سواحل فرانسه، سیاست «نقطه تثبیت صفر» اجرا می‌شود؛ به عنوان یک شکنجه روانی واقعی، این سیاست شامل اخراج منظم مهاجران از اردوگاهشان، هر 36 یا 48 ساعت در کاله و یک بار در هفته در اردوگاه‌های دیگر است. هدف این عملیات منصرف کردن آنها از ماندن است.

انتهای پیام/


برچسب ها: فرانسه پناهجویان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha