10 زندانی با اقدامات شورای حل اختلاف شیراز آزاد شدند

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱:۲۲
کد خبر: ۴۴۰۰۲۸۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
با تلاش قاضی و اعضا و کارکنان اجرای احکام شماره یک شوراهای حل اختلاف شیراز 10 محکوم مالی در راستای پویش "به حرمت حسین می بخشم " از زندان رهایی یافتند .

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی توانی در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: با تلاش قاضی، اعضا و کارکنان اجرای احکام شماره یک شوراهای حل اختلاف شیراز 10 محکوم مالی در راستای پویش "به حرمت حسین می بخشم " از زندان آزاد شدند.

رئیس توسعه حل اختلاف فارس گفت: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص اهتمام ویژه جهت تخفیف گرفتن از محکوم له در پرونده های حقوقی در ماه محرم، تعداد 10 فقره پرونده حقوقی با موضوع مطالبه وجه به شعبه اجرای احکام ارجاع شد.

وی افزود: مبلغ بدهی مالی زندانیان مذکور بیش از 2 میلیارد ریال بود که با همت قاضی و اخذ تخفیف از محکوم له رضایت شکات حاصل و با اعطای مساعدت های ستاد دیه در زمینه مابقی بدهی، زمینه آزادی آنان فراهم شد.

حجت الاسلام والمسلمین توانی با تقدیر از قاضی و کارکنان اجرای احکام مجتمع یک شیراز افزود: از مجموعه قضایی انتظار داریم در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها خصوصاً زندانیان مالی، کمک کنند چراکه منابع ستاد دیه از محل کمک های مردمی و ستاد مرکز تأمین می شود و پاسخگوی نیاز کلیه زندانیان جرایم غیرعمد نیست.

رئیس توسعه حل اختلاف فارس با اشاره به اینکه مردم استان همواره در امور خیر پیشگام بوده و هستند بر همکاری آنها در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تاکید کرد و گفت: انتظار داریم امسال نیز همچون سال های گذشته، خیران نیکوکار، اصناف، بازاریان و مسولان استانی، ستاد دیه را حمایت کنند تا بتوانیم با مبالغ جمع آوری شده شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان در استان باشیم.

انتهای پیام/


برچسب ها: زندان شیراز

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha