ابلاغ پیام صلح و دوستی در هفتمین دوره مسابقات شکار شاهین ۲۰۲۲ در حوزه پهپادی

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵:۵۰
کد خبر: ۴۴۰۰۲۶۴
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
مشاور عالی فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: هدف از برگزاری مسابقات بین المللی نظامی شکار شاهین 2022 در حوزه پهبادی ابلاغ پیام صلح و دوستی و همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم جهانی و عوامل ناامن‌کننده جهان و همچنین ارتقاء سطح آمادگی و توان رزم و انتقال تجربیات و دست‌یافته‌های نظامی در زمینه پهباد به کشورهای دوست است.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علی بلالی گفت: هفتمین دوره مسابقات بین المللی نظامی شکار شاهین 2022 در حوزه پهپادی با حضور ۴ کشور از امروز (دوشنبه) به مدت دو هفته به میزبانی نیروی هوافضا سپاه در قالب تیم تیم در شهرستان کاشان برگزار می‌شود.

مشاور عالی فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تیم هایی از کشورهای ایران، روسیه، بلاروس و ارمنستان در این دوره از مسابقات حضور دارند و جمهوری اسلامی ایران با یک تیم در مسابقات بین المللی نظامی پهپاد شکار شاهین شرکت می‌کند.

مشاور عالی فرمانده نیروی هوا فضا و سخنگوی این دوره از مسابقات ابراز داشت: بیش از 70 نفر از نظامیان کشورهای یادشده در این دوره از مسابقات در پنج مرحله آمادگی جسمانی و تیراندازی و چهار بخش پهپادی شامل شناسایی هوایی در سه روز، حمایت هوایی و تصحیح آتش توپخانه، شناسایی در شب و پیوستگی شناسایی به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: هدف از برگزاری مسابقات بین المللی نظامی شکار شاهین 2022 در حوزه پهبادی ابلاغ پیام صلح و دوستی و همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم جهانی و عوامل ناامن‌کننده جهان و همچنین ارتقاء سطح آمادگی و توان رزم و انتقال تجربیات و دست‌یافته‌های نظامی در زمینه پهباد به کشورهای دوست است.

سردار بلالی با بیان اینکه آیین افتتاح این مسابقات صبح امروز دوشنبه ۲۵ مردادماه با رعایت موارد ایمنی پروازی و زمینی و همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می شود، گفت: آیین اختتامیه این دوره از مسابقات هم در ششم شهریورماه در کاشان برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین دوره مسابقات نظامی در سال 2015 با محوریت کشور روسیه و قزاقستان در 13 رشته برگزار شد و از سال 95 با ارسال دعوتنامه رسمی از کشور روسیه و موافقت فرماندهی معظم کل قوا تاکنون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شش دوره  این مسابقات شرکت کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha