رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: اخذ رضایت افراد محکوم به قصاص در سال جاری استمرار دارد

13:23 - 23 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۹۹۲۹۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: با محوریت نیروهای خدوم مردمی شاهد اخذ رضایت تعداد قابل توجهی از افراد محکوم به قصاص بوده ایم و این تلاشها در سال جاری نیز استمرار دارد.

خبرگزاری میزان - غلامعلی صادقی در مراسم اتصال رسمی مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان به سامانه تصمیم (مداخله و پیشگیری از طلاق) که در مدرسه علمیه شهید نواب صفوی مشهد برگزار شد با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده در متون دینی و کلام بزرگان اظهار کرد: خانواده به عنوان اصلی ترین واحد اجتماعی نقش بسزایی در رشد متوازن و تعالی همه جانبه اجتماع دارد.

وی با اشاره به سیاست های دستگاه قضایی در دوران تحول و تعالی گفت: یکی از مهمترین این سیاست ها مردمی شدن اقدامات است و در این راستا با محوریت نیروهای مردمی شاهد اتفاقات بسیار خوبی به ویژه در استان خراسان رضوی بوده ایم.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با تشریح برخی از این دستاوردها گفت: با محوریت نیروهای خدوم مردمی شاهد اخذ رضایت تعداد قابل توجهی از افراد محکوم به قصاص بوده ایم و این تلاشها در سال جاری نیز استمرار دارد.

صادقی بیان کرد : در سایه کار جهادی و در قالب مراکز مشاوره خانواده شاهد کاهش پرونده ها در برخی زمینه ها و ایجاد صلح و سازش میان زوجین متقاضی طلاق بوده ایم که جای شکر دارد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی افزود: ما تجربه بسیار خوبی از مشارکت مردم در طرح های مختلف داشته ایم و سایر نهادها نیز در پیشبرد امور باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *