برگزاری بیش از ۱۷۵ هزار جلسه دادرسی الکترونیک در ۴ ماهه ابتدایی سال

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹:۱۲
کد خبر: ۴۳۹۸۵۵۰
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با استفاده از فناوری‌های نوین و با هدف ارائه خدمات بیشتر به مردم از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه بیش از ۱۷۵ هزار جلسه دادرسی به صورت الکترونیک و بر خط برگزار شده است.

محمد کاظمی فرد در گفت‌وگو با میزان با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تحول سرعت خدمت به مردم افزایش پیدا کرده است، گفت: برگزاری جلسات دادگاه به صورت برخط و الکترونیک با هدف کاهش هزینه‌های مردم و سرعت در رسیدگی به پرونده های مردم صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر اینکه در حال حاضر دادرسی‌های الکترونیک و برخط به دو صورت دادرسی الکترونیک میان مردم و دادرسی الکترونیک زندانیان برگزار می‌شود، افزود: با اقدامات صورت گرفته در چهار ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱۷۵ هزار جلسه دادگاه به صورت الکترونیک برگزار شده است

وی گفت: در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۷۴ هزار و ۹۲۳ دادرسی الکترونیک میان مردم و ۱۰۰ هزار و ۴۶۰ دادرسی الکترونیک زندانیان برگزار شده است که با بررسی‌های به عمل آمده شاهد استقبال مردم از این نوع دادرسی‌ها بوده‌ایم.

کاظمی فرد تاکید کرد: طرح تحول قضایی یک طرح مترقی و مورد تاکید و تایید مقامات عالی نظام است و با اجرای آن زمینه ارائه خدمات آسان و ارزان به مردم فراهم شده است. مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز تمام تلاش خود را به کارگرفته است که تمامی تکالیفش در اجرای سند تحول را با سرعت به پیش ببرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *