سوخو ۲۲؛ هواپیمایی با سرعت دو و یک دهم ماخ و ارتفاع پروازی ۵۰ هزار پا

14:56 - 06 مرداد 1397
کد خبر: ۴۳۹۸۱۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
هواپیمای سوخو ۲۲ که هنوز هم در ارتش‌های نوین جهان یکی از قابل اتکاترین جنگنده‌ها محسوب می‌شود، از قابلیت‌های پروازی ممتازی همچون سرعت دو و یک دهم ماخ و ارتفاع پروازی ۵۰ هزار پایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، چند سالی است که در کنار ساخت مدرن‌ترین تجهیزات نظامی  توسط متخصصان کشورمان، نهضت «ارتقا، بهینه‌سازی و بازآماد ادوات جنگی» نیز رشد قابل توجهی در سطح یگان‌های مختلف زمینی، هوایی، دریایی و پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پیدا کرده است.

سوخو 22

روز سوم مرداد سال جاری همزمان با خجسته زادروز حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، آیین رونمایی از ۱۰ فروند هواپیمای سوخو ۲۲ نیروی هوافضای سپاه که توسط متخصصین این نیرو و شرکت‌های دانش بنیان داخلی بهینه سازی و ارتقا یافته بودند، با حضور سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوا فضای سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین سپاه در شیراز برگزار شد.

سوخو 22

هواپیمای سوخو ۲۲ که هنوز هم در ارتش‌های نوین جهان یکی از قابل اتکاترین جنگنده‌ها محسوب می‌شود، از قابلیت‌های پروازی ممتازی همچون سرعت دو و یک دهم ماخ و ارتفاع پروازی ۵۰ هزار پایی برخوردار است.

سوخو 22

بهینه سازی جنگنده بمب افکن‌های سوخو ۲۲ جمهوری اسلامی ایران موجب شد که جنگنده‌ها قادر به حمل و بهره‌برداری بمب‌های هوشمند و نقطه زن سیمرغ خوشه‌ای، موشک‌های هوا به زمین و هوا به هوا، انتقال اطلاعات از پهباد‌ها در فواصل چند کیلومتری باشند.

علاوه بر این، به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در آینده‌ای نزدیک سامانه موشک‌های هوا به زمین کروز نقطه زن با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن‌ها نصب خواهد شد.

سوخو 22

میزان تسلط متخصصان نیروی هوافضای سپاه بر ابعاد مختلف فنی و سخت‌افزاری جنگنده سوخو به حدی رسیده است که سردار حاجی‌زاده در این زمینه گفته است «در روز‌هایی که با حمله داعش، شهر‌های عراق به علت نبود نیروی هوایی یکی پس از دیگری سقوط می‌کرد، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در یک اقدام انقلابی ۱۰ روزه به خلبانان عراقی هواپیمای سوخو ۲۵ آموزش و آنان را به جنگ با داعش گسیل کردند».ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *