یک هزار و 818 متر مربع از بستر رودخانه نسارود شهرستان رامسر رفع تصرف شد

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳:۴۸
کد خبر: ۴۳۹۷۱۵۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مازندران از رفع تصرف یک هزار و 818 مترمربع از بستر رودخانه نسارود شهرستان رامسر خبر داد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اعلام خبر رفع تصرف از یک هزار و 818 مترمربع ازبستر رودخانه نسارود شهرستان رامسر استان مازندران، اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی نسبت به اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر رودخانه ها توجه جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون چندین فقره دستور و حکم قضایی صادره در رابطه با بستر و حریم رودخانه ها در دادستانی و مراجع قضایی استان اجرا شده است، افزود: دادگستری استان مازندران در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه نسبت به این موضوع مجدانه پیگیراست و با متصرفانی که بدون اخذ مجوز و برخلاف مقررات با «ساخت و ساز، فنس کشی، خاکریزی، کاشت درخت و...» اقدام به دخل و تصرف و تجاوز به حریم و بستر رودخانه می‌کنند، برخورد می کند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران، گفت: در راستای تایید حکم صادره از دادگاه تجدیدنظر استان مازندران، با پیگیری امور منابع آب شهرهای تنکابن و رامسر با پیگیری دادستان شهرستان رامسر و همکاری نیروی انتظامی کتالم نسبت به رفع تصرف از بستر رودخانه نسارود به مساحت یک هزار و 818 مترمربع اقدام شد.

وی تصریح کرد: متخلفان دربسیاری موارد با دیواره‌سازی موجب تغییر مسیر رودخانه و ایجاد خسارت در زمان سیلابی شدن رودخانه به زمین‌های اطراف می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری همچنین خواستار تسریع در اجرای احکام باقیمانده و توجه جدی دستگاه‌های اجرایی به اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر رودخانه ها شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *