بازی‌های کشورهای اسلامی| ۴ آزادکار ایران به فینال رسیدند

۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱:۵۹
کد خبر: ۴۳۹۵۶۶۵
۴ آزادکار ایران به فینال رقابت‌های کشتی بازی‌های کشورهای اسلامی در اوزان مختلف راه یافتند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد بازی های کشورهای اسلامی از ساعت 13 امروز (پنج شنبه) در شهر قونیه ترکیه در حال برگزاری است و در پایان مسابقات مقدماتی 4 نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و یک نماینده راهی دیدار رده بندی شد.

پس از پایان مسابقات مقدماتی حسین ابوذری در وزن 70 کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم، احمد بذری در وزن 92 کیلوگرم و سید مهدی هاشمی در وزن 125 کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند. مجید داستان در وزن 61 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61  کیلوگرم مجید داستان در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر آونه دیاتا از سنگال را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 4 میرنظر بیک بولات اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. داستان در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مغلوب اسلام بازرگانوف از از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن 70 کیلوگرم حسین ابوذری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل عبدالجمال اسپارتان از اوگاندا پیروز شد وی در دور بعد با  نتیجه 10 بر صفر باکار از گینه بیسائو را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ابوذری در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر از سد ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر ایوان ماساکوی از اوگاندا را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 از سد میر کوشکینبایف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سوادکوهی در این مرحله مقابل گادجی مراد عمراف از آذربایجان با نتیجه به  7 بر صفر پیروزی رسید و راهی دیدار فنینال شد.

در وزن 92 کیلوگرم احمد بذری در دور نخست با نتیجه 13 بر 2 عبدیمناف بایگنژایف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در دور دوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 6 از سد عثمان نورماگمدوف دارنده مدال برنز جهان و مدال طلای زیر 23 سال جهان از آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بذری در دیدار پایانی به مصاف رحمان یایلاجی از ترکیه می رود.

در وزن 125 کیلوگرم که مسابقات با حضور 7 کشتی گیر و در دو گروه 4 و 3 نفره به صورت دوره ای برگزار می شود، سید مهدی هاشمی در دور اول با نتیجه 9 بر صفر راحید حمیدلی از آذربایجان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ارسلان بک توردوبکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید. هاشمی در دور سوم با نتیجه 5 بر 4 رحمان بک حسن بای از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان فوق عصر امروز برگزار می شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *