کشف 67 هزار تن کاغذ دپو شده در انبارهای استان هرمزگان

9:43 - 19 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۹۳۶۵۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
با ورود دادگستری استان هرمزگان به موضوع ساماندهی کالاهای موجود در انبارهای بنادر و گمرکات تا کنون بیش از 67 هزار تن کاغذ دپو شده در انبارها جهت رفع نیاز داخلی کشور، کشف و برای محتکران پرونده قضایی تشکیل شد.

خبرگزاری میزان -یکی از راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی شناسایی و انسداد بسترها و گلوگاه های فساد است از مصادیق مهم این موضوع می‌توان به چرخه معیوب و دارای اشکال واردات و صادرات و همچنین موضوع قاچاق کالا اشاره نمود که ما حصل آن دپوی کالاها در انبارهای بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی است.


در همین راستا رئیس دستگاه قضا پیگیری ها و تاکیدات فراوانی را در زمینه ساماندهی این انبارها به مسئولان عالی قضایی جهت حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت المال داشته اند که تا کنون نتایج مثمر ثمری را نیز در پی داشته است.


حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در جریان سفرهای استانی خود و بازدید از انبارهای گمرکات، بنادر و سازمان اموال تملیکی ضمن صدور دستورات ویژه به مسئولان قضایی استان ها جهت تسریع در تعیین تکلیف اموال موجود در انبارها بر پیگیری قضایی و اعلام جرم در زمینه ترک فعل های صورت گرفته توسط مسئولان ذیربط نیز تاکید کرده اند.


استان هرمزگان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و دارا بودن بنادر متعدد و اسکله های صادراتی و وارداتی، اقدامات نافعی را در زمینه ساماندهی کالاهای موجود در انبارهای بنادر و گمرکات ترتیب داده است به طوری که با ورود دادگستری استان هرمزگان به این موضوع تا کنون بیش از 67 هزار تن کاغذ دپو شده در انبارها جهت رفع نیاز داخلی کشور، کشف و برای محتکران پرونده قضایی تشکیل شد.


در همین راستا با تلاش، نظارت و پیگیری دادگستری، اداره کل تعزیرات حکومتی و پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان، میزان یک هزار و 241 تن کاغذ دپو شده در انباری واقع در شهر بندر عباس کشف و ضبط شد.


با پیگیری های دادگستری استان هرمزگان و تشکیل پرونده برای شرکت احتکار کننده، این مجموعه به پرداخت جزای نقدی به مبلغ بیش از 33 میلیارد ریال محکوم شد.


همچنین با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان به موضوع تعیین تکلیف کاغذهای دپو شده در انبارهای استان، 27 هزارتن کاغذ دپو شده در 14 انبار اطراف بندر شهید رجایی بندرعباس شناسایی و به ازای هر انبار یک پرونده تشکیل شد.


40 هزار تن کاغذ نیز در گمرکات و بنادر استان کشف شد که ارزش تقریبی مجموع این محموله کاغذ حدود 60میلیون یورو است.


گفتنی است با اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری استان هرمزگان حجم خروجی محموله های کاغذ از این استان به میزان 2 تا 3 برابر افزایش یافته به طوری که از 20 فروردین ماه سال جاری تا تاریخ 28 تیرماه، میزان 121 هزار تن محموله کاغذ از مبدا بندرعباس به انبارهای مقصد حمل و از میزان 148 هزار تن محموله اظهار شده به انبارهای بنادر به گمرک میزان 132 هزار تن ترخیص شده است.


انتهای پیام/


برچسب ها: هرمزگان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *