کشف بیش از ۲۷۷ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸:۵۲
کد خبر: ۴۳۹۰۲۰
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۷۷ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد.

کشف بیش از ۲۷۷ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشوربه گزارش خبرنگار گروه جامعه اسداله هادی‌نژاد اظهار داشت : مجموع کشفیات چهارماهه سال‌جاری ۲۷۷ تن می‌باشد که از این مقدار ۱۱۷۵۹ کیلوگرم آن مربوط به هفته اخیر است.

وی با بیان اینکه کشفیات ۴ ماهه سال قبل ۲۶۲ تن بوده است، گفت: کشفیات سال‌جاری به شکل غیر رسمی ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از مجموع ۱۱۷۵۹ کیلوگرم، مربوط به تریاک به میزان ۱۰۲۹۳ کیلوگرم بوده است که ۸۷.۵ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

هادی‌نژاد افزود: همچنین از این میزان، ۱۱۰۷ کیلوگرم حشیش، ۱۳۸ کیلوگرم هروئین، ۶۵ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۴۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۰ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۱۷۴۷۱ عدد قرص روانگردان و ۲۸۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۹۷۵ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۲ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

این مقام مسئول در ستاد اظهار داشت: از مجموع ۲۸۰ لیتر مواد پیش ساز مکشوفه در این مقطع، ۱۵۹ لیتر مربوط به استان تهران و مابقی مربوط به استان البرز کلیه مواد مربوطه به استان البرز می‌باشد.

هادی‌نژاد افزود: از مجموع ۱۷۴۷۱ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۸۲۶۱ عدد مربوط به استان سیستان و بلوچستان، ۵۳۸۰ عدد استان هرمزگان، ۱۸۰۳ عدد استان تهران و مابقی مربوط به استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی و گلستان است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۶۷۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۲.۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد و هرمزگان با ۲۴۵۸ کیلوگرم، کرمان با ۱۵۱۹ کیلوگرم، اصفهان با ۱۰۲۲ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۱۰۱۱ کیلوگرم و تهران با ۶۲۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هادی‌نژاد بیان کرد: سهم کشفیات ۳ استان اولویت‌دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۵۷ درصد می‌باشد.

وی در پایان گفت: طی این مدت، ۱۵۷ دستگاه خودرو، ۲۰ دستگاه موتور سیکلت، ۷ قبضه سلاح و ۳۰ دستگاه موبایل توقیف شد.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *