۹۷درصد اوراق قضایی در شهرستان راور الکترونیکی ابلاغ می‌شود

۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰:۲۹
کد خبر: ۴۳۸۸۸۶۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان در بازدید از شعب قضایی شهرستان راور از نزدیک در جریان روند رسیدگی به پرونده‌ها، کمبود‌ها و مشکلات قرار گرفت.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی به‌همراه جمعی از معاونان در بازدید از شعب قضایی شهرستان راور از نزدیک در جریان روند رسیدگی به پرونده‌ها، کمبود‌ها و مشکلات قرار گرفت و همچنین به بررسی درخواست‌های کارکنان اداری و قضایی این بخش پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۹۷درصد اوراق قضایی در دادگستری شهرستان راور به‌صورت الکترونیکی ابلاغ می شود که از آمار متوسط کشوری بالاتر است.

وی بیان کرد: براساس آمار موجود در چهار ماهه سال جاری 3 هزار و 92 پرونده به حوزه قضایی شهرستان راور وارد و 3 هزار و 176 پرونده رسیدگی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به اینکه نرخ رسیدگی 4 ماهه در حوزه قضایی شهرستان راور 102.72 درصد بوده است، تاکید کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در این شهرستان 53 روز است.

در این نشست آمار عملکرد شعب دادگستری راور شامل نرخ رسیدگی، سطح نگاهداشت پرونده، موجودی شعب، پرونده‌های زندانی دار و آمار اجرای احکام دادگاه مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های بی شائبه قضات و کارکنان این حوزه قضایی، بر رسیدگی سریع و با کیفیت به پرونده‌های موجود در شعب تاکید کرد.

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست/ رفع نقاط حادثه خیز ضرورت دارد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: شهرستان راور یکی از موقعیت های جغرافیایی حساس و خاص استان کرمان را دارد و در مسیر ترانزیتی جنوب به شمال است و عمده کامیون های مسیر بندرعباس به سمت کشورهای آسیای میانه از این مسیر حرکت می کنند و علاه بر آن زائران امام رضا (ع) نیز عمدتا از این مسیر عبور می کنند واز این نظر زیرساخت های مورد نیاز فراهم نیست.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی با اشاره به این مطلب که جاده های مواصلاتی بین راور و کرمان و راور و دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست و نقاط حادثه خیز فراوانی دارد، افزود: رفع این مشکل چندین سال است که در دستور کار قرار دارد و توجه خاص مسئولان برای تامین اعتبار دو بانده کردن این مسیر را می طلبد تا نقاط حادثه خیر برطرف شده و شاهد حوادث باشیم.

وی بیان کرد: قطعاتی از این مسیر در خراسان جنوبی در حال مناقصه و کار است و در استان کرمان نیز باید موضوع پیگیری شده و ادامه یابد و این مشکل برای مردم شرق کشور و جنوب شرقی کشور که از این مسیر تردد می کنند، برطرف شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سخنان خود با اشاره به بازرسی انجام شده از حوزه قضایی شهرستان راور، نشست با همکاران اداری و قضایی و بازدید از شعب و بررسی عملکرد شعب دادسرای این شهرستان گفت: حوزه قضایی راور بر اساس بررسی های انجام شده از نظر رسیدگی به پرونده ها عملکرد مطلوب و خوبی دارد و تقریبا اطاله دادرسی در این شهرستان به حداقل رسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان راور افزود: در حوزه قضایی شهرستان راور به میزان پرونده های وارده، پرونده ها رسیدگی شده و رای مقتضی درآنها صادر می گردیده است.

وی با اشاره به این مطلب که کمبود کادر اداری و قضایی از مشکلات این شهرستان به شمار می رود، تاکید کرد: در سطح استان کرمان بین 40 تا 42 درصد چارت سازمانی پر است که این میزان در شهرستان راور تقریبا 38 درصد است و از آنجا که میانگین چارت سازمانی این شهرستان از میانگین استانی کمتر است؛ تقویت کادر اداری و قضایی این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

حمایت دستگاه قضایی از سیاست های مدیریت مصرف آب در استان کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در قوه قضاییه از تمامی سیاست ها در راستای مدیریت مصرف آب در حوز های کشاورزی و شرب در سطح استان و به تبع آن در شهرستان راور بر اساس قوانین موجود حمایت می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی با اشاره به این مطلب که مشکلات آبی در استان کرمان مشکل جدی است و این مشکل در سطح کشور نیز مطرح است، افزود: در شهرستان راور به عنوان یک شهرستان کویری، میانگین بارندگی به نسبت سایر نقاط استان و کشور کمتر است و این مشکل بیش از سایر مناطق قابل مشاهده است و مردم این مناطق هر ساله شاهد خشکسالی بیشتر نسبت به سال قبل و فروکش کردن آب های زیر سطحی و کاهش منابع آب کشاورزی و شرب هستند و شرکت آب منطقه ای باید برای رفع این مشکلات برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

وی تاکید کرد: رفع این مشکل نیاز به همت ملی و استانی دارد و تنها با پیگیری کارها با آرای قضایی این مشکل رفع نخواهد شد و مسئولان مربوطه باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در کنار حمایت های قضایی در زمینه تامین آب شرب، افزایش کیفیت آب و تامین و مدیریت منابع آب کشاورزی داشته باشند.

انتهای پیام/


برچسب ها: کرمان دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *