معاون اول قوه قضاییه: نباید در عزاداری‌ها بدعت انجام شود

10:20 - 15 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۸۶۷۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه مجالس امام حسین(ع) باید طوری برگزار شود که دین خدا احیا شود، گفت: نباید در عزاداری‌ها خدای ناکرده بدعتی به وجود بیاد، چرا که گاهی مواقع به نام اباعبدالله مجالسی برگزار می‌شود که اتاق فکر انگلیس و دشمن برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه شب هشتم ماه محرم با حضور در جمع عزادارن  زینبیه اعظم زنجان با تسلیت ایام عزاداری به تمام شیعیان با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم این دیدار به اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: به حق مقام معظم رهبری زنجان را به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی نامیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این حسین کیست که این قدر در زندگی ما نقش دارد و تاثیرگذار است، گفت: ماه محرم، ماه بسیار با عظمتی است و شما عزاداران حسینی ماه‌ها منتظر این ماه بودید و برای فرزندان خود لباس سیاه تهیه کردید و همه منتظر ورود به ماه محرم بودیم.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه این ماه میهمان ویژه‌ای دارد و میزبان ایشان هم شما مردم عزادار حسینی هستید، تصریح کرد: این حسین نه از آن جهت که پدرش امیرالمومنین (ع) و نه از آن جهت که مادرش فاطمه زهرای اطهر (س) و نه از آن جهت که نوه پیامبر گرامی (ص) است، که ما منتظرش هستیم، بلکه ویژگی که امام حسین (ع) را از سایر ائمه و اولیا جدا کرده است، را باید در سفر ایشان به کربلا جستجو کرد.

وی با بیان اینکه تمام اسمای الهی و صفات الهی در حسین (ع) فعلیت یافته است، گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین (ع) نرسیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق بیان کرد: اگر نتوانیم امام حسین (ع) را به آن گونه که باید بشناسیم، هم در زندگی روزمره خود منحرف می‌شویم و هم به اهدافی که برای خدمت به امام حسین (ع) و دین خدا برسیم، نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه باید امام حسین (ع) و هدفش را درست شناخت و اگر امام را درست بشناسیم، در برنامه‌های زندگی‌مان تغییر حاصل می‌شود، گفت: باید از مجالس عزاداری بهره جست اما نه بهره سطحی و اگر شناخت از اهداف امام سطحی باشد به درد نخواهد خورد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه شناخت باید طوری باشد که باید قدم به قدم با امام جلو برویم، چرا که او می‌تواند زندگی ما را تغییر دهد، تصریح کرد: اگر امام را درست بشناسیم، این راه، مسیر زندگی ما را تغییر خواهد داد.

وی با بیان اینکه اگر شناخت ما نسبت به اباعبدالله سطحی باشد در زندگی منحرف می‌شویم، گفت: کوفیان 12 هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما پشتیبان شما هستیم، اما پس از چند روز مسلم را تنها گذاشتند، جمعیت همان جمعیت بود، چرا چون مسیر امام را نشناختند و شناختشان از امام سطحی بود.

بیشتر بخوانید

اقدامات دستگاه قضا در زمان شیوع کرونا/ از نظارت بر تولید محصولات بهداشتی تا حمایت از واحدهای تولیدی

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه آن چیزی که ما را به هدف خواهد رساند معرفت و شناخت نسبت به امام است، تاکید کرد: معرفت واقعی به امام حسین(ع) چیزی است که انسان را در زندگی هدایت می‌کند و کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آن چیزی که امام حسین (ع) را از دیگر ائمه و انیاء جدا کرده سفر کربلاست، گفت: مگر امام حسین (ع) در این سفر چه کرده است که هم فیوضاتش نسبت به خودش و هم به عزادارانش رسیده است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امام جعفر صادق (ع) می‌گوید که ما همه کشتی نجات هستیم، اما کشتی امام حسین (ع) متفاوت است، خطاب به عزاداران حسینی گفت: باید بدانیم که هدف امام حسین (ع) از به وجود آمدن عاشورا احیای دین خداست.

وی با بیان اینکه مجالس امام حسین (ع) باید طوری برگزار شود که دین خدا احیا شود و من به مجالس عزاداری مردم زنجان افتخار می‌کنم، ادامه داد: نباید در عزاداری‌ها خدای ناکرده بدعتی به وجود بیاد، چرا که گاهی مواقع به نام اباعبدالله مجالسی برگزار می‌شود که اتاق فکر انگلیس و دشمن برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق با انتقاد از تزئین ماشین با گل به نام حضرت قاسم (ع) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید شما را منحرف نکنند، مگر با عقل جور در می‌آید که روز عاشورا عروسی اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به عزاداری‌های مردم زنجان و با بیان اینکه در این شهر هیئت‌های ریشه‌دار زیاد است، تصریح کرد: خدا را شاکر باشید که خداوند این نعمت را به شما داده تا در این مسیر قدم بردارید.

گفتنی است که معاون اول قوه قضاییه در ادامه برنامه سفر به زنجان دقایقی با حضور در جمع عزاداران هیئت ثارالله زنجان و حسینیه اعظم زنجان به عزاداری پرداختند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *