کامرانی‌فر: دو‌دستگى در تيم ملى خط قرمز ماست/ مجلس بر فوتبال نظارت می‌کند، نه دخالت

15:37 - 14 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۸۰۲۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
دبيركل فدراسيون فوتبال هرگونه مداخله مجلس يا دولت در امور فدراسيون فوتبال را رد كرد.

خبرگزاری میزان - حسن كامرانى فر در گفت‌وگو با سايت رسمى فدراسيون فوتبال، پيرامون موضوعاتى كه در خصوص مداخله در موضوعات داخلى فدراسيون خصوصا مسئله انتخابات مطرح مى شود، اظهار داشت: اولا ذكر اين نكته لازم و ضرورى است كه فدراسيون فوتبال منطبق با قواعد بين المللى و اساسنامه خودش به صورت كاملا مستقل اداره مى‌شود و در هيچ حوزه اى توصيه پذير نبوده و در امور فدراسيون هيچ دخالتى صورت نمى‌گيرد. يك نمونه اين موضوع شايعاتى بود كه در مورد مداخله در تغيير كادر فنى تيم ملى مطرح مى‌شد، اما در نهايت ديديم تنها فدراسيون در اين خصوص به صورت مستقل تصميم گيرى كرد.

وی افزود: در مورد انتخابات هم هرچند تمايلى به صحبت ندارم، اما به اين نكته اشاره مى كنم كه فدراسيون بر مبناى اساسنامه خودش و به صورت مستقل اقدام مى‌كند و هيچ مداخله‌اى در اين مسايل وجود ندارد.

دبيركل فدراسيون فوتبال خاطرنشان کرد: جا دارد از نقش حمايتى مجلس در تصويب و تخصيص كمك‌هاى دولتى خصوصا به منظور حمايت از تيم ملى و پيگيرى پاداش ملى پوشان قدردانى كنيم. زمانى كه مجلس در تخصيص كمك‌هاى دولتى به فدراسيون ها كمك مى‌كند ما نيز پاسخگويى در زمينه نحوه هزينه كردن اعتبارات دولتى به مجلس را وظيفه خود مى‌دانيم كه اين نه مداخله بلكه وظيفه نظارتى نمايندگان مردم است.

كامرانى فر تصریح کرد: خواسته صريح فدراسيون فوتبال از اعضاى تيم ملى رعايت اخلاق حرفه‌اى و عدم ورود به بخش‌هاى ديگر و موضع گيرى در خصوص مسائلى است كه در حوزه مسئوليت بازيكن قرار نمى‌گيرد. تفرقه و دو‌دستگى در تيم ملى خط قرمز ماست و آن را تحمل نخواهيم كرد. بازيكنان تيم ملى ممكن است نگرانى هايى داشته باشند كه بخشى از آنها به حق باشد اما اين موضوعات بايد در جاى خودش و بين اعضاى خانواده مطرح شود اما بعضى اقدامات و رفتارها قابل قبول نيست.

وی در پایان گفت: خواسته صريح هيات رييسه فدراسيون برقرارى انضباط و آرامش كامل در تيم ملى و ايستادن در برابر هرگونه خط تفرقه، دودستگى و حاشيه‌سازى است. فدراسيون از تيم ملى با تمام قوا مراقبت مى كند و البته نسبت به شناسايى عوامل تفرقه افكن بيرونى كه از آنها شناخت كامل داريم و سعى مى‌كنند با اين اقدامات به تيم ملى نزديک شوند اقدام خواهيم كرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *