پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بابت انتقال منابع ارز ترجیحی دارو

21:39 - 13 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۷۱۰۲
اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام از پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بابت انتقال منابع ارز ترجیحی دارو خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش وبدا، براساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام، با توجه به آغاز طرح دارویار بیمه سلامت، مطالبات داروخانه ها بابت انتقال منابع ارز ترجیحی دارو تا پایان تیر ماه پرداخت شده است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است: 

طبق ماده ٣(تحت عنوان مبلغ قرارداد) و بند ٢ ماده ۵ (تحت عنوان تعهدات سازمان) از قراردادنامه یکسان بیمه های پایه با داروخانه ها، ابلاغی سال ١٣٩٤ دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، مبنای پرداخت سازمان بیمه گر پایه به داروخانه، قیمتهای اعلامی در پورتال الکترونیک سازمان های مذکور و فرانشیز پرداختی بیمه شدگان بر اساس مصوبه سالانه هیات وزیران و ضوابط سازمان می باشد.

لذا با توجه به درج مبالغ سهم سازمان و سهم ارز ترجیحی دارو در سامانه های الکترونیک ERX  و MDP سازمان بیمه سلامت ایران، پرداخت سهم ارز ترجیحی به استناد قراردادهای موجود به داروخانه ها انجام شده و خواهد شد و نیازی به عقد قرارداد جدید وجود ندارد.

بنابراین با توجه به آغاز طرح دارویار از هفته آخر تیر ماه سال جاری، سازمان بیمه سلامت ایران مطالبات داروخانه ها بابت انتقال منابع ارز ترجیحی دارو تا پایان تیر ماه را پرداخت کرده و با ارسال پیامک های جداگانه برای سهم ارز ترجیحی و سهم سازمان، این امر به اطلاع داروخانه ها رسیده است. از این پس نیز در پایان هر ماه مطالبات داروخانه ها پرداخت می شود و در این زمینه جای نگرانی نیست.

همچنین با عنایت به اهتمام سازمان بیمه سلامت ایران در تامین زیر ساختهای لازم و انجام هماهنگی های مورد نیاز در اجرای طرح دارویار، انتظار می رود موسسان محترم داروخانه همچون گذشته همکاری لازم را در اجرای طرح انجام دهند و بیمه شدگان را به سمت تهیه و ارائه نسخه الکترونیک دارو هدایت نمایند.  

از سوی دیگر همکاری داروخانه ها در راهنمایی بیماران مراجعه کننده فاقد بیمه پایه درمان به منظور اخذ پوشش بیمه ای یاد شده، کمک ارزنده ای به اجرای طرح دارویار و بهره مندی بیمه شدگان از مزایای این طرح خواهد نمود.

انتهای پیام/


برچسب ها: وزارت بهداشت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *