دیدار نوه ماندلا با دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

18:25 - 12 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۶۱۳۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
نوه نلسون ماندلا رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی با دبیرکل دبیرخانه کنفرانس دائمی حمایت از انتفاضه فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، مندلا ماندلا نوه نلسون ماندلا رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی که برای دریافت جایزه خویش در مراسم برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی به تهران سفر کرده است، امروز چهارشنبه ۱۲ مرداد با دبیرکل دبیرخانه کنفرانس دائمی حمایت از انتفاضه فلسطین در محل این دبیرخانه دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار سید مجتبی ابطحی ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از حضور مندلا ماندلا در دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ما در ایران از ابتدای حرکت انقلابی نلسون ماندلا با او همراهی کردیم و به او عشق می ورزیدیم.

‌وی افزود: ایشان همیشه در آسمان عدالتخواهی و حق طلبی خواهد درخشید. این روزها که ما در ایران میزبان شما هستیم شاهدید که لباس های ما سیاه است و خیابان ها با پارچه های سیاه پوشیده شده است.

ابطحی تصریح کرد: این ها نشانه هایی است از همراهی ما با یک عدالتخواهی بزرگ که ۱۴۰۰ سال از وقوع آن گذشته است. به ما گفته شده هر روز برای ما عاشوراست، هر ماهی محرم و هر سرزمینی کربلاست و ما همیشه باید مقابل باطل بایستیم.

در ادامه مندلا ماندلا نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست صمیمی ابراز کرد : سفر ما از روابط خوب بین افریقای جنوبی و جمهوری اسلامی ایران نشئت می گیرد. این روابط خوب از زمان انقلاب های ما ایجاد شده است؛ زمان پدر بزرگم نلسون ماندلا و امام خمینی (ره) ما به یاد داریم که ایران یکی از اولین کشورهایی بود که افریقای جنوبی را آپارتاید اعلام کرد.

وی گفت: ما بسیار خوشحال هستیم که در ایام محرم مهمان شما هستیم و اتفاقات محرم همیشه برای ما الگو بوده است.نلسون ماندلا همیشه می گفت مساله فلسطین بزرگترین مساله زمان ماست ولی حکومت های امپریالیسم غربی همیشه این پدیده را نادیده می گرفتند، آن ها همواره از رژیم صهیونیستی حمایت کرده اند.

مندلا ادامه داد: اما اکنون زمانه تغییر کرده است و ما به سهم خودمان توانسته ایم با استفاده از رسانه ها مسائل حقوق بشری مربوط به سرزمین خودمان را که حاصل نفوذ امپریالیسم غرب و صهیونیسم جهانی است را به تمام دنیا انعکاس بدهیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *