عربشاهی: 40 سال از فوتبال روز دنیا عقب هستیم/ فدراسیون برای تیم‌های پایه ارزشی قائل نیست

1:05 - 16 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۴۸۴۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت فوتبال گفت: تیم امید که در حال آماده‌سازی برای المپیک است، باید همه امکانات در اختیارش باشد.

ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با میزان، درباره انصراف تیم امید از بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار داشت: تیم فوتبال امید در مسابقات اخیر خودش نتایج خوبی کسب نکرد وگرنه این تیم نفرات خوبی در اختیار داشت. البته به دلیل اینکه باشگاه‌ها هم چندان راغب به در اختیار گذاشتن بازیکنان تیم‌های خودشان به تیم امید نبودند باعث کناره‌گیری این تیم از کشورهای اسلامی شد. مشکلات تیم امید در تمام این سال‌ها مشترک بوده. باید برای در اختیار قرار ندادن بازیکنان توسط باشگاه‌ها راهکار پیدا کرد، اما در شرایط فعلی به این دلیل که فدراسیون وضعیت ناپایداری دارد و باشگاه‌ها تقریباً قوی‌تر از فدراسیون هستند، اتفاقات به شکل خوبی پیش نرفت.

وی افزود: هم اکنون فدراسیون فوتبال در همه زمینه‌ها، موضع قدرتمندی ندارد، متاسفانه مربیگری هم در بحث فنی ضعیف عمل کرد. برای بازیکنان تیم امید در این سن و سال، داشتن شرایط روحی و روانی مناسب مهم‌ترین فاکتور بود که تیم ما این فاکتور را نداشت. مسأله‌ای که نمایان است اینکه ما نسبت به تیم‌های پایه خودمان چندان ارزشی قائل نیستیم. زمانی که به آن‌ها بی‌تفاوت باشیم همین اتفاق می‌افتد که تیم امید هم به بازی‌های کشورهای اسلامی نمی‌رود.

پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: واقعاً اگر تیم‌مان ناقص است و نمی‌توانیم با تیم کامل به مسابقات برویم، تصمیم کادرفنی برای انصراف درست است، اما اگر فدراسیون می‌توانست تیم کامل یا حداقل 70 تا 80 درصد بازیکنان را در اختیار کادرفنی قرار دهد، این مسابقات تجربه خوبی برای کادرفنی و بازیکنان محسوب می‌شد. باید این اهمیت را برای تیم‌های پایه قائل شویم، خصوصاً تیم امید که در حال آماده‌سازی برای المپیک است و باید همه امکانات در اختیارش باشد. بازی‌های کشورهای اسلامی می‌توانست بازی تدارکاتی خوبی برای ما باشد.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: متأسفانه مسئولان فدراسیون آنقدر در تمامی موارد ضعیف عمل کرده‌اند که تیم امید روزهای خوبی را سپری نکند. آقایانی که در رأس کار حضور دارند بویی از ورزشی بودن نبرده‌اند. انتظار می‌رفت وزارت ورزش نسبت به این مسأله ورود و سروسامانی به فوتبال بدهد که تا به الان این اتفاق رخ نداده است.

عربشاهی در پایان خاطرنشان کرد: در کجای دنیا شاهد هستیم که تیم‌های ملی یا باشگاهی آن کشور جرأت داشته باشند از دستورات فدراسیون آن کشور تخطی کنند. برای همین هم است که فوتبال ما حدود 40 سال از فوتبال روز دنیا عقب است و در کنار هم نزدیک به 52 سال است حسرت حضور در المپیک به دل ما مانده و با این شرایط باید بدانیم تا 100 سال دیگر هم بعید نیست رنگ بوی حضور در المپیک به مشام ما برسد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *