بحث تبادل « اسدالله اسدی» فعلا در دستور کار نیست/ حکم آقای «اشتری» ربطی به ادعای اخیرش ندارد/ توضیحاتی پیرامون فرد سوئدی تازه دستگیر شده/ پنج دستگاهی که بیشترین اراضی فاقد سند رسمی را دارند

11:15 - 12 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۴۷۶۳
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد.

خبرگزاری میزان_ مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه، امروز (چهارشنبه، 12 مرداد) در جریان نشست خبری خود به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

این نشست از طریق تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت به آدرس https://www.aparat.com/simayeedalat/live به صورت زنده پخش شد.

در ادامه اظهارات سخنگوی دستگاه قضا در این نشست خبری و پاسخ‌های وی به خبرنگاران به صورت اجمالی از نظر می‌گذرد.

لایحه معاهده انتقال محکومان بین ایران و بلژیک را به فال نیک می‌گیریم

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آقای اسدی از ماموران دیپلمات ایران و بر اساس مقررات واجد مصونیت سیاسی بوده است. وی در آلمان 101 روز بازداشت غیرقانونی بوده است. پس از انتقال آقای اسدی به بلژیک وی به 20 سال حبس محکوم شد. لایحه معاهده انتقال محکومان بین ایران و بلژیک را به فال نیک می‌گیریم. بحث تبادل آقای اسدی فعلا در دستور کار نیست.

دستگاه‌هایی که بیشترین اراضی فاقد سند را دارند

ستایشی گفت: وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت جهاد کشاورزی بیشترین اراضی و املاک فاقد سند رسمی را دارند.

کیفرخواست پرونده آمیتیس صادر شد

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: پرونده آمیتیس 258 شاکی دارد. کیفرخواست صادر شده و به شعبه دادگاه مجتمع شهید قدوسی منعکس شده و منجر به دادنامه شده است. متهم اصلی پرونده به اتهام مشارکت محکوم شده و در حال حاضر متواری است و به سه سال و نه ماه حبس، جزای نقدی در حق دولت و به رد مال محکوم شده است. متهم ردیف دوم به اتهام معاونت در زندان به سر می‌برد و به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است. رئیس شرکت هیئت مدیره و دو نفر از اطرافیان آنها به اتهام معاونت به 4 ماه حبس محکوم شدند.

حکم آقای اشتری ربطی به ادعای اخیرش ندارد

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: آقای اشتری باید بداند که همه ما ملزم به اجرای قانون هستیم، نمی‌‌شود قسمتی از قانون که به نفع ماست را بپذیریم و قسمت دیگر را نپذیریم. متاسفیم که می‌بینیم کسی از اصحاب رسانه فعل یا ترک فعلی دارد که قابل مجازات است. احکام قبلی و حکم اخیر صادر شده علیه اقای اشتری ربطی به ادعای اخیر (در مورد رئیس مجلس) ندارد. دادنامه اخیر آقای اشتری غیابی است و می‌تواند واخواهی کند. آقای اشتری با وجود ابلاغ وقت دادرسی در دادگاه شرکت نکرده، لایحه‌ای ارسال نکرده یا وکیلی به دادگاه معرفی نکرده است.

توضیحاتی پیرامون فرد سوئدی تازه دستگیر شده

سخنگوی دستگاه قضا گفت: فرد سوئدی که اخیرا دستگیر شده با عناصر جاسوس در ارتباط بوده است و ماموریت داشته از وضعیت یک جاسوس دیگر در ایران کسب اطلاع کند. نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران با جاسوسان و مرتبطین آن‌ها برخورد قاطع، بازدارنده و پشیمان کننده خواهد داشت. دولت سوئد دست از اعمال خلافکارانه و تعدی به حقوق و حاکمیت ملی کشور ما از طریق اعزام جواسیس بردارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *