کیفرخواست اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی در دادگستری استان گلستان صادر شد

9:17 - 12 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۴۷۶۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست 21 نفر از اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی در دادسرای کردکوی خبر داد.

حیدر آسیابی در گفت‌وگو با میزان، از صدور کیفرخواست 21 نفر از اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی در دادسرای کردکوی خبر داد.

وی گفت: کیفرخواست 21 عضو این باند شامل تعدادی از افراد محلی، کارکنان منابع طبیعی و کسانی که چوب‌های قطع شده را در خارج از استان می خریدند به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته چوب های جنگلی صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان بیان کرد: دادستان کردکوی در کیفرخواست خود علاوه بر اعمال اشد مجازات برای حبس و جزای نقدی، تقاضای مجازت تکمیلی هم کرده است.

آسیابی ادامه داد: در خصوص چند نفر دیگر از اعضای این باند هم تحقيقات در مراحل نهایی است و به زودی اتخاذ تصمیم خواهد شد .

حیدر آسیابی افزود: اعضای این باند به مدت بیش از یکسال با همکاری تعدادی از کارکنان منابع طبیعی، درختان جنگلی را قطع و پس از دپو در یک محل، با کامیون از استان خارج می کردند.

هفته پیش رئیس کل دادگستری گلستان از برخوردهای سریع و بازدارنده برای پیشگیری از قاچاق چوب در استان خبر داده و گفته بود: پرونده های مربوط به قاچاق چوب چه در دادگاه ها، چه در دادسراها و یا تعزیرات باید یک ماهه تعیین تکلیف شود و اگر در این مدت پرونده به نتیجه نرسید باید علت آن مکتوب اعلام شود .

انتهای پیام/


دوستدار محیط زیست و جنگل
|
United States of America
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
0
این آشغالها رو باید بگیرن همشونو اعدام کنن نه اینکه امروز بگیرن فردا آزادشون کنن. مخصوصا اون افراد فاسدی که جزو کارکنان منابع طبیعی بودن و این خیانتها رو به این جنگلهای باارزش هیرکانی و این درختای بی زبون کردن
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *